Foto – Juris Kalniņš

“VEF Rīga” revanšējas Ventspilī 0

LBL čempionāta abu grandu cīņā “VEF Rīga” ar 75:67 uzvarēja Ventspilī un saglabāja labas izredzes regulāro sezonu pabeigt vismaz otrajā vietā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

“VEF Rīga” vēl viens zaudējums regulārajā sezonā liktu spēlēt ceturtdaļfinālu, tādēļ izbraukuma spēle Ventspilī ieguva divkāršu nozīmi. Rīdzinieki neslēpa, ka savainojumu dēļ nevarēs palīdzēt abi centra spēlētāji Ronalds Zaķis un Bamba Falls. Tas no Latvijas vicečempioniem solīja spēli ar īsāku, taču ātrāku sastāvu.

Jau spēles pirmajās minūtēs vefiņš trīsreiz aizskrēja ātrajā uzbrukumā, ar daudz lielāku degsmi cīnījās aizsardzībā un arī par atlēkušajām bumbām. Ne tikai par sevi, arī par saviem savainotajiem garajiem! Tikmēr laukuma saimnieki spēlēja inerti un jau pirmajā ceturtdaļā zaudēja 30 punktus. Roberta Štelmahera trenētajām komandām katastrofāls rādītājs.

Pārtraukumā ejot rīdzinieku pārsvars bija 15 punkti, spēles gaitā tas sasniedza 22 punktus. “VEF Rīga” šoreiz neapjuka arī brīdī, kad ventspilnieki otrā puslaika sākumā veica 8:0 izrāvienu un samazināja rezultātu līdz septiņiem punktiem. Tā bija VEF diena! Jau puslaika pārtraukumā statistika rādīja, ka vadībā ir tas, kas vairāk grib uzvarēt un cīnās par katru bumbu – ventspilniekiem bija 14 atlēkušās bumbas, rīdziniekiem 29, no tām 12 uzbrukumā. Arī visā spēlē zem groziem ar 45-33 pārāki bija rīdzinieki. Tas deva iespējas papildus uzbrukumiem un papildus punktiem.

Spēles beigās “VEF Rīga”, kas spēlēja deviņu vīru sastāvā, bija paguruši, pēdējā ceturksnī guva tikai desmit punktus, taču tas vairs neapdraudēja viņu uzvaru. Pēc šī panākuma “VEF Rīga” paveras labas iespējas tomēr nokļūt turnīra tabulas otrajā vietā. Lai tā notiktu, pašiem pēc mēneša jāuzvar Jūrmalā un jāsagaida vismaz divi liepājnieku zaudējumi atlikušajās spēlēs.

Tiesa, Uvja Helmaņa trenētajai “Liepāja/Triobet” ir savi plāni, kuros zaudējumi neietilpst. Spēlē pret Valmieru neizdevās spēles sākums, taču otrajā ceturtdaļā veiktais 18:0 izrāviens salika visu pa vietā. Jau ceturto reizi šajā sezonā kurzemnieki savus pretiniekus no Valmieras pārspēja ļoti pārliecinoši. Zaudētājiem skats turnīra tabulā arvien bēdīgāks un bezcerīgāks.

Vēl vienā spēlē “Barons/LDz” pārliecinoši apspēlēja pastarīšus BK “Saldus”, nostiprinot pozīcijas labāko sešniekā.

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Ventspils” – “VEF Rīga” 67:75 (18:30, 31:46, 47:65). Peiners 14, Meiers 13, Janičenoks 9; Robinsons 17, Timma 16, J. Bērziņš, Loverijs pa 12.

“Barons/LDz” – BK “Saldus” 92:57 (23:14, 43:32, 71:47). Kedzo 21, Rudmiezis 13, Gļebovs pa 13; Medlins 16, Freimanis 15.

“Liepāja/Triobet”  – BK “Valmiera” 89:73 (14:20, 43:33, 60:50). Džonsons 17, J. Antrops 13, Jurevičus 11; Hērts 25, Ziediņš 12, Dārgais 10.

Tabulā: 1. BK “Ventspils” 12-2, 2. “Liepāja/Triobet” 18-5, 3. “VEF Rīga” 7-2, 4. “Jūrmala/Fēnikss” 14-7, 5. “Barons/LDz” 12-11, 6. BK “Jēkabpils” 12-11, 7. BK “Jelgava” 9-13, 8. BK “Valmiera” 8-15, 9. “LU” 5-17, 10. BK “Saldus” 4-18.