“VEF Rīga” revanšējas ventspilniekiem 0

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas galveno favorītu duelī trešdien čempionvienība “VEF Rīga” izbraukumā ar rezultātu 77:66 (15:10, 16:17, 24:10, 22:29) uzvarēja “Ventspils” komandu, kļūstot par galveno kandidātu uz uzvaru regulārajā čempionātā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 30

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākie ar 12 gūtajiem punktiem bija Kaspars Bērziņš un Kērtiss Miledžs, kamēr 11 punktus iekrāja Donāts Zavacks.

Savukārt “Ventspils” labā 22 punktus guva Džamars Jangs, Ronalds Zaķis iekrāja 12 punktus, bet pie 11 punktiem tika Stīvens Grejs.

Jau no mača pirmajām minūtēm abas komandas izvēlējās piekopt pozicionālu spēles stilu, izvairoties no ātrajiem uzbrukumiem un rūpīgi pārdomājot katra uzbrukuma izspēli. Viesi maču sāka ar izrāvienu 9:2, nosargājot pārsvaru līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām, kas noslēdzās ar rezultātu 15:10 “VEF Rīga” labā.

Otrajā ceturtdaļā ritēja sīva spēkošanās, bet teju visu laiku vadībā ar pāris punktu starpību atradās rīdzinieki. Laukuma saimnieki piecas reizes prata rezultātu izlīdzināt, taču vadībā tā arī neizvirzījās. Pēc pirmā puslaika “VEF Rīga” bija četru punktu pārsvars – 31:27.

Trešo ceturtdaļu jau daudz sekmīgāk aizvadīja “VEF Rīga” basketbolisti, kuri pakāpeniski audzēja pārsvaru un nostiprināja savas pozīcijas. Ceturtdaļas vidū potītes savainojumu guva Dairis Bertāns, kurš pēc tam laukumā vairs neatgriezās.

Mača noslēdzošās ceturtdaļas vidū “VEF Rīga” bija vadībā ar 69:49, tomēr mājinieki prata starpību ātri sadeldēt, gūstot deviņus punktus pēc kārtas. Tiesa, izšķirošajam izrāvienam ventspilniekiem spēka nepietika, kamēr “VEF Rīga” nospēlēja pacietīgi un saistošā galotnē nosargāja uzvaru ar vēlamo punktu starpību. Pēdējās sekundēs neprecīzu trīspunktu metienu “Ventspils” rindās veica Grejs.

“Ventspils” līdz ar to piedzīvoja savu pirmo zaudējumu šīs sezonas LBL čempionātā.

Abas komandas pirmoreiz savā starpā tikās novembrī Saldū, kad “Ventspils” uzvarēja ar 87:81. Līdz ar to, lai nodrošinātu uzvaru regulārajā turnīrā, “VEF Rīga” komandai šoreiz bija jāuzvar vismaz ar septiņu punktu pārsvaru. Protams, šāda matemātika būs spēkā tikai tad, ja abas vienības uzvarēs abos atlikušajos mačos.

LBL kopvērtējumā līdz ar to tagad pirmo vietu ar 13 uzvarām 14 spēlēs ieņem “VEF Rīga” komanda, kurai ar identisku uzvaru un zaudējumu attiecību seko “Ventspils”.