Armands Šķēle priekšplānā, foto: LETA

“VEF Rīga” rezultatīvā spēlē piekāpjas varenajiem “Himki” 0

Jānis Blūms un Mārtiņš Meiers svētdien nospēlēja rezultatīvi VTB Vienotās līgas spēlē, tomēr tas neglāba “VEF Rīga” basketbolistus no zaudējuma Maskavas apgabala “Himki” komandai, ko pirmajā aplī izdevās pieveikt.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas vicečempioni, pirmo reizi šosezon spēlējot “Arēnā Rīga”, savā laukumā cieta neveiksmi ar 90:104 (19:21, 26:35, 24:28, 21:20).

Meiers un Blūms jau pirmajā puslaikā iemeta pa 18 punktiem, bet spēles noslēgumā Blūmam bija 27 punkti, kamēr Meiers piebalsoja ar 20 punktiem. Zīmīgi, ka ja Meieram bija pozitīva +/- attiecība, Blūmam tā bija -14. Šis Blūmam ir karjeras rezultativitātes rekords Vienotajā līgā.

Tāpat rīdziniekiem ar 12 punktiem palīdzēja Mareks Mejeris.

Tikmēr “Himki” sastāvā ar 22 punktiem un deviņām bumbām zem groziem atzīmējās Marko Todorovičs, kamēr 20 punktus sameta Robijs Hammels, bet ar 17 punktiem izcēlās Aleksejs Šveds.

Spēles pirmajās piecās minūtēs “VEF Rīga” izvirzījās vadībā ar rezultātu 11:4, tomēr līdz pirmās ceturtdaļas beigām “Himki” izlīdzināja rezultātu un Latvijas vicečempioni jau bija iedzinējos ar 19:21. Tomēr otro ceturtdaļu jau labāk aizvadīja “Himki”, kas tās vidū iemeta deviņus punktus pēc kārtas un panāca 13 punktu vadību.

Turpinājumā rīdziniekiem bija pat 17 punktu deficīts (33:50), tomēr līdz puslaika beigām izdevās pietuvoties līdz 45:56.

Otrajā puslaikā “VEF Rīga” ne reizi neizdevās pietuvoties tuvāk par desmit punktiem un nācās samierināties ar zaudējumu.

Kopvērtējumā “VEF Rīga” ar septiņām uzvarām 13 spēlēs saglabā sesto vietu, bet “Himki” ar 11 panākumiem 14 cīņās ir trešajā pozīcijā, zaudējot vienīgi Maskavas CSKA un Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.