“VEF Rīga” Saldū uzvar Šķēli, sērijā 1:0 0

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” pirmajā Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla spēlē ceturtdien Saldū ar rezultātu 64:56 (20:13, 17:13, 12:10, 15:20) pieveica latvieša Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas “Kalev/Cramo”.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Spēles sākumā cīņa bija līdzīga un nevienai komandai neizdevās iekrāt lielu pārsvaru, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē “VEF Rīga” veica nelielu izrāvienu un panāca 20:13. Otrās ceturtdaļas sākumā rīdzinieki iekrāja desmit punktu pārsvaru, ko “Kalev/Cramo” līdz puslaika beigām būtiski nesamazināja un pēc divām ceturtdaļām “VEF Rīga” atradās vadībā ar 37:28.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi pietuvojās līdz sešu punktu attālumam, taču “VEF Rīga” uz to atbildēja ar vairākiem sekmīgiem uzbrukumiem pēc kārtas un atjaunoja desmit punktu pārsvaru, bet pirms pēdējās ceturtdaļas rīdzinieki bija vadībā ar 49:36.

Mača noslēdzošajās desmit minūtēs “VEF Rīga” pārliecinoši saglabāja 8-10 punktu pārsvaru un neļāva pretiniekiem pacīnīties par uzvaru.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 17 gūtajiem punktiem bija Antans Kavaļausks, 12 punktus iekrāja Donāts Zavacks, bet Sandis Valters izcēlās ar 11 punktiem.

Tikmēr Šķēle spēlēto 28 minūšu un sešu sekunžu laikā guva deviņus punktus, realizējot trīs no septiņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem. Vēl viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas un veica trīs rezultatīvas piespēles.

Sērija ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām. Otrais mačs notiks jau sestdien Tallinā, bet trešo reizi komandas nepieciešamības gadījumā spēkosies 31.martā Saldū.

Pagājušās sezonas BBL fināliste “VEF Rīga” šogad regulārajā čempionātā nepiedalījās, bet “Kalev/Cramo” tajā ieņēma ceturto vietu.

Neskatoties uz to, ka “VEF Rīga” nespēlēja BBL regulārajā čempionātā, abas komandas jau šosezon divreiz savā starpā spēkojušās VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) apakšgrupu turnīrā. Pagājušā gada decembrī Tallinā “VEF Rīga” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 78:71, bet pirms divām nedēļām Rīgā mājinieki bija pārliecinoši labāki ar 103:89.

Saldū notikušajā mačā “Kalev/Cramo” komandai varēja palīdzēt arī pamatcentrs Bamba Fols no Senegālas, kurš dabūjis vienreizēju ieceļošanas atļauju Latvijā. Kā ziņots, iepriekš Fols “Kalev/Cramo” komandai nevarēja palīdzēt, jo Latvijā Senegālas pase nav derīgs ceļojuma dokuments, pat neskatoties uz Šengenas vīzu tajā. Šī iemesla dēļ Folam visu sezonu rodas ievērojamas problēmas, dodoties izbraukuma mačos.

Fols ceturtdienas spēlē guva desmit punktus.