“VEF Rīga” savā laukumā zaudē Minskas “Cmoki” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” ceturtdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā ar 76:84 (12:17, 20:31, 18:21, 26:15) zaudēja spēcīgākajai Baltkrievijas komandai Minskas “Cmoki”.
Ar 17 punktiem “VEF Rīga” labā izcēlās Jānis Bērziņš, kamēr 11 punkti Fransisko Krusa rēķinā. Tikmēr pa desmit punktiem guva Kenets Smits un Ludvigs Hākansons, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles.
Tikmēr viesu rindās ar 27 punktiem izcēlās Entonijs Hiljards, kamēr 17 punkti Gareta Štuca rēķinā.
Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē viesi ieguva nelielu pārsvaru un spēles nogriezni noslēdza ar piecu punktu pārsvaru (17:12). Otrā ceturkšņa sākumā “Cmoki” basketbolisti veica sešu punktu izrāvienu, panākot jau 25:12. Turpinājumā viesu pārsvars turējās desmit punktu robežās, bet, pateicoties otrās ceturtdaļas pēdējā minūtē gūtiem sešiem bezatbildes punktiem, pirmais puslaiks noslēdzās jau ar 48:32 Minskas basketbolistu labā.
Trešās ceturtdaļas vidū “Cmoki” pārsvars sasniedza jau 21 punktu (59:38), bet dažas minūtes vēlāk viesiem jau 24 punktu handikaps (64:40).
Ceturtajā spēles nogrieznī rīdzinieki sāka pakaļdzīšanos un trīs minūtes līdz finālsvilpei panāca desmit punktu deficītu (71:81). Tiesa, vēl vairāk Minskas basketbolistu pārsvaru mājiniekiem sadeldēt neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 76:84.
Jauno Vienotās līgas sezonu rīdzinieki sāka ar trim zaudējumiem tikpat mačos – vispirms ar 75:87 savā laukumā piekāpjoties sava bijušā spēlētāja Kaspara Bērziņa pārstāvētajai Krievijas komandai “Ņižņij Novgorod”, ko trenē latviešu speciālisti Ainars Bagatskis un Artūrs Štālbergs, bet pēc tam izbraukumā ar 71:73 piedzīvojot zaudējumu arī Krasnojarskas “Jeņisej” komandai. Savukārt pēc tam izbraukumā ar 76:91 nācās piekāpties latvieša Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai. Tiesa, iepriekšējā nedēļā tika izcīnīta pirmā uzvara, kad izbraukumā ar 94:88 izdevās pārspēt Volgogradas “Krasnij oktjabr”.
Tikmēr Minskas klubs šosezon VTB Vienotajā līgā nospēlējuši trīs mačus, tiekot pie divām uzvarām. Sezonas ievadā “Cmoki” bija divas sarežģītas spēles viesos Krievijā pret Kazaņas “Unics” un Krasnojarskas “Jeņisey”. No abiem šiem izbraukumiem Baltkrievijas komanda prata pārvest uzvaras – uzveikts gan “Unics” (91:83), gan “Jeņisej” (94:93). Nesenākajā spēlē “Cmoki” savā laukumā līdzīgi cīnījās ar “Zeņit”, beigās gan piedzīvojot zaudējumu ar 71:79.