“VEF Rīga” slikti iesāk un zaudē “Kalev/Cramo” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta piektdien savā laukumā ar 75:84 (12:20, 18:16, 22:27, 23:21) piekāpās Igaunijas komandai Tallinas “Kalev”, kuras rindās ar “double-double” izcēlās Latvijas basketbola izlases uzbrucējs Rolands Freimanis.
Rezultatīvākais “VEF Rīga” rindās bija Mareks Mejeris, kurš guva 14 punktus, par diviem punktiem mazāk iemeta meksikānis Fransisko Kruss, bet desmit punkti Jānim Bērziņam. Savukārt pa deviņiem punktiem sameta Džošs Harelsons un Ričmonds Vilde. Tikmēr pretinieku rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Moriss Karijs, bet pa 17 punktiem iemeta komandas kapteinis Gregors Garbets un Freimanis, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.
Freimanis šajā mačā laukumā bija 36 minūtes un 13 sekundes, kas bija lielākais laiks komandā. Latvietis šajā mačā iemeta sešus no 13 divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat viņam bez 12 bumbām zem groziem arī viena rezultatīva piespēle, sešas kļūdas, četras piezīmes un trīs izprovocēti pārkāpumi.
“Esmu pateicīgs cilvēkiem, kuri vēl nāk uz basketbolu – mūsu rezultāti nav veiksmīgi, bet spēlētāji cenšas. Mēģināsim tam tikt pāri un rādīt labāku sniegumu, mēģināsim uz to strādā. Sakārtotā vidē mūsu jaunākajiem papildinājumiem Džošam Harelsonam un Džošam Bostikam būtu vieglāk iekļauties, bet mēs neesam tik sakārtoti,” stāstīja Gailītis.
“Vēl tirgū meklējam saspēles vadītāju, kurš mums varētu palīdzēt – Latviju jau esam izmeklējuši. Neesam tik bagāta komanda kā citiem šķiet, nevaram citas Latvijas komandas pārpirkt. Esam runājuši ar Kasparu Vecvagaru, viņam situācija Kauņas “Žalgiris” klubā mainās tikpat strauji kā laiks ārā aiz loga. Gribētu redzēt 12 latviešu spēlētājus, bet viņu tirgus cena ir daudz lielāka nekā ārzemnieku un vienkārši nevaram atļauties,” uzsvēra latviešu speciālists.
Maču rīdzinieki iesāka ļoti neveiksmīgi, trīsarpus minūtes negūstot punktus, kamēr “Kalev” jau bija paspējuši samest desmit. Pirmo grozu “VEF Rīga” labā iemeta Jānis Bērziņš, kurš turklāt realizēja trīspunktu gājienu, bet divas minūtes pirms pirmā ceturkšņa beigām Tallinas vienība panāca jau 14 punktu pārsvaru (20:6). Tiesa, tie ceturksnī bija pēdējie punkti viesu rindās, turklāt sešas sekundes pirms mača pirmā nogriežņa beigām Mareks Mejeris ar tālmetienu panāca 12:20.
Otrās ceturtdaļas sākumā jau viesi bija tie, kas nespēja gūt punktus, un pēc nospēlētām divarpus minūtēm Bērziņš ar precīzu divpunktu metienu pietuvināja Rīgas klubu līdz trīs punktu deficītam (17:20). Ceturkšņa vidū Džošs Harelsons panāca jau viena punkta atstatumu (21:22), bet divarpus minūtes pirms ceturtdaļas beigām Bērziņš ar precīziem soda metieniem panāca neizšķirtu 26:26. Turpinājumā rezultāta tablo divas reizes vēstīja neizšķirtu (28:28 un 30:30), bet ceturkšņa beigās rīdzinieki pieļāva kļūdas, tādējādi pārtraukumā dodoties ar sešu punktu deficītu (30:36).
Trešo spēles ceturtdaļu mājinieki iesāka ar nelielu pakaļdzīšanos, pēc nospēlētām divarpus minūtēm Harelsonam panākot 41:43. Taču “Kalev” atkal atrāvās un pēc trim minūtēm panāca desmit punktu pārsvaru (53:43). Ar to gan Latvijas čempionu likstas nebeidzās, jo pusotru minūti pirms ceturkšņa beigām Tallinas basketbolisti panāca jau 15 punktu atstatumu (63:48). Tiesa, rīdzinieki nedaudz atspēlējās un ceturtdaļas pēdējās sekundēs Ričmonds Vilde pietuvojās līdz mīnus 11 punktiem (52:63).
Tāpat Vilde bija tas, kurš spēles ceturtā nogriežņa pirmajā minūtē panāca vairs tikai sešu punktu deficītu (57:63), taču turpinājumā vairs tik sekmīga spēle mājiniekiem neizdevās. Pēc nospēlētām trim minūtēm Fransisko Kruss nopelnīja nesportisko piezīmi, bet “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis dusmās aizmeta pa gaisu sadarbību pierakstu dēlīti. Ar to gan Rīgas komandas basketbolistu spēle nesaasinājās, bet nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām viesi atjaunoja desmit punktu pārsvaru (76:66). Mača izskaņā “VEF Rīga” nespēja atspēlēties un piedzīvoja zaudējumu ar 75:84.
Vienotās līgas kopvērtējumā “VEF Rīga” ar piecām uzvarām 20 spēlēs ieņem 15.vietu 16 komandu konkurencē, kamēr “Kalev” ar sešām uzvarām 19 mačos pakāpusies uz 12.pozīciju.