“VEF Rīga” spraigā Baltijas derbijā pieveic “Kalev”/”Cramo” 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga”, turpinot mājas spēļu sēriju, ceturtdien VTB Vienotās līgas mačā ar rezultātu 87:83 (14:22, 28:22, 25:17, 20:22) pārspēja Igaunijas vadošo komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“VEF Rīga” pēdējās piecās Vienotās līgas spēlēs izcīnījusi četras uzvaras, pēc ceturtdienas panākuma kopvērtējumā paceļoties uz devīto vietu.

“VEF Rīga” rindās ar 23 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās amerikānis Kens Brauns, 16 punkti bija Artim Atem, bet pa 12 punktiem guva meksikānis Alekss Peress un Kaspars Bērziņš, kurš 15 sekundes pirms pamatlaika beigām guva uzvaras grozu. Savukārt desmit punktus iemeta Kristaps Janičenoks.

Tikmēr viesiem ar 25 punktiem atzīmējās Melnkalnes basketbolists Bojans Subotičs, bet 23 punkti bija amerikānim Aizijam Brisko.

Rīdzinieki spēles pirmajās četrās minūtēs viesiem no Tallinas ļāva realizēt tikai vienu metienu no spēles, iegūdami vadību ar 6:2. Tiesa, pirmās ceturtdaļas otrajā pusē, galvenokārt pateicoties Subotiča sniegumam, “Kalev”/”Cramo” pārņēma vadību un mača pirmo nogriezni uzvarēja ar rezultātu 22:14.

Otrās ceturtdaļas sākumā Brauns iemeta divus trejačus pēc kārtas, kas palīdzēja pietuvoties līdz mīnus diviem punktiem (20:22), bet, tuvojoties ceturkšņa vidum, Bērziņš panāca neizšķirtu 27:27. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, “VEF Rīga” komandai puslaika pārtraukumā dodoties ar divu punktu deficītu – 42:44.

Trešās ceturtdaļas pirmajās piecās minūtēs laukuma saimnieki bija iedzinējos ar pāris punktiem līdz ceturkšņa vidū Artis Ate ar precīzu tālmetienu izlīdzināja rezultātu (54:54). Turpinājumā Bērziņš iemeta trīs soda metienus, kā arī Ate pievienoja vēl vienu trejaci, “VEF Rīga” komandai panākot vadību ar 60:54.

Tāpat seši punkti komandas šķīra pēc trešās ceturtdaļas (67:61), bet ceturtā ceturkšņa sākumā Peress ar tālmetienu sarūpēja deviņu punktu handikapu mājiniekiem (70:61). Pāris minūšu laikā viesi ar izrāvienu 7:0 pietuvojās līdz divu punktu deficītam, taču pēc minūtes pārtraukuma Brauns un Kristaps Janičenoks piecus punktus atguva, bet vēl nedaudz vēlāk Iļja Gromovs ar “danku” panāca 77:68.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām viesi mājinieku pārsvaru sadeldēja līdz četriem punktiem, bet 35 sekundes pirms finālsvilpes Kristjans Kangurs ar tālmetienu izlīdzināja rezultātu – 83:83. Pēc minūtes pārtraukuma “VEF Rīga” uzbrukumu ar bumbas triecienu grozā no augšas noslēdza Bērziņš, kurš 15 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 85:83. Tallinas basketbolisti savā uzbrukumā punktus neguva, turklāt pārkāpa noteikumus pret Ati, kurš maču noslēdza ar diviem precīziem sodiņiem, Latvijas komandai izcīnot uzvaru ar rezultātu 87:83.

Latvijas komanda pēc neveiksmīga sezonas sākuma bija uzvarējusi trijās Vienotās līgas spēlēs, piedevām 12.februārī viesos pārsteidzoši ar 77:73 uzvarēja ULEB Eirolīgas klubu Maskavas apgabala “Himki”. Tomēr pagājušajā sestdienā ar 80:90 zaudēja Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai.

Jau “Zeņit” rīdzinieki uzņēma savā laukumā, turklāt arī nākamos trīs mačus aizvadīs Rīgā. Nākamajā cīņā pirmdien “VEF Rīga” uzņems Eiropas grandu Maskavas CSKA.

Rīgas un Tallinas komandas ir konkurentes cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā. Līdz kārotajai vietai turnīra tabulas astoņniekā abas komandas šķir viena uzvara.

Pirmajā aplī notikušajā spēlē decembra vidū Tallinā spraigā cīņā virsroku guva mājinieki ar 94:98. Toreiz “VEF Rīga” realizēja 19 tālmetienus un uzstādīja sezonas rekordu Vienotajā līgā.

Vienotajā līgā līdere ar 14 uzvarām 15 mačos ir Kazaņas “Unics”, kam ar 15 panākumiem 17 spēlēs seko Maskavas CSKA komanda, bet Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” un “Zeņit” tikušas pie 12 uzvarām 16 cīņās.

Tikmēr “VEF Rīga” ar pieciem panākumiem 16 spēlēs atrodas devītajā pozīcijā starp 13 vienībām, bet “Kalev”/”Cramo” ar četrām uzvarām 17 cīņās ir 12.vietā starp 13 vienībām.