“VEF Rīga” titula aizstāvēšanu sāk ar uzvaru 0

LBL čempionāta pirmajā fināla spēlē “VEF Rīga” sava titula aizstāvēšanu sāka ar 83:66 uzvaru pār BK “Ventspils”.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Pirmajā spēlē un visā sērijā par favorītiem tiek uzskatīti rīdzinieki, viņu pusē ir individuāli meistarīgāki spēlētāji un skaļāki uzvārdi. Ar to uzvarai gan nepietiks, jo basketbols ir komandas spēle. To abas komandas apliecināja jau pirmajā ceturtdaļā – vefiņam punktus bija guvuši septiņi, ventiņiem seši spēlētāji. “VEF Rīga” spēli sāka tā, kā to darījuši visu sezonu – ar sākuma spiedienu groza apakšā. Kā ierasts, uz Antanu Kavaļausku, kurš guva pirmos komandas punktus. Ventspils atbildēja līdzīgi – arī metodiski uz groza apakšu. Veiksmīgāki un nosvērtāki bija kurzemnieki – 2:7 3. minūtē. Tomēr vefiņš pirmo puslaiku aizvadīja bez lieliem kritumiem un šī stabilitāte pirmās ceturtdaļas beigās ļāva veikt pirmo izrāvienu – no 10:12 uz 19:12. Tomēr fināla spriedze darīja savu – abas komandas jau puslaikā bija sakrājušas 16 kļūdas, kas spēli padarīja viļņveidīgu. Pēc pirmās ceturtdaļas 23:22 – skaitļi, kas nerunā par labu aizsardzībai. Nākamā spēles nogriežņa sākumā vefiņš it kā apgrūtināja pretinieku uzbrukuma organizāciju un 14. minūtē panāca 29:22, vēl pēc brīža 35:26. Tas bija mānīgs pārsvars – Ventspils guva septiņus punktus pēc kārtas, pārtraukumā abas komandas šķīra viena metiena tiesa.

Otro puslaiku agresīvāk iesāka “VEF Rīga”, tālmetienos veiksme bija Bērziņa, Miledža un Zavacka sabiedrotā, trešās ceturtdaļas vidū Beilijam pirmo reizi panākot divciparu pārsvaru – 58:47. Daudzās epizodēs rīdzinieki bija pus solīti priekšā un līdz ko to izdevās papildināt ar precizitāti, pārsvars bija čempionu pusē. Turpinājumā vefiņš pārliecinoši turēja pretiniekus 10 līdz 19 punktu attālumā, ne brīdi nedodot pamatu šaubīties par savu uzvaru.

Nākamā LBL čempionāta fināla spēle 10. maijā Ventspilī. Pirmdien cīņu par bronzas medaļām sāks “Liepājas lauvas” un “LU”.

LBL ČEMPIONĀTS

Fināls

VEF Rīga” – BK “Ventspils” 83:66 (23:22, 40:37, 64:51). Zavacks 15, Janičenoks 13, Kavaļausks 12, K. Bērziņš, Valters, Keins pa 8, Beilijs 7, Jahovičs 6, Miledžs 5, J. Bērziņš 1; Jangs 17, Abernetijs, Meiers pa 10, A. Bērziņš 9, Strēlnieks 7, Diane, Vilards pa 4, Grejs 3, Laksa 2. Sērijā 1-0.