“VEF Rīga” tukšais vakars Ļubercos 0

“VEF Rīga” trešdien Ļubercos ar 77:82 zaudēja Krievijas kluba “Triumf” basketbolistiem Eiropas kausa izcīņas spēlē, sarežģījot savas izredzes uz iekļūšanu nākamajā sacensību kārtā.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

“VEF Rīgas” labā Ērls Roulends guva 17 punktu, komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kurš kājas muskuļa savainojuma dēļ izlaida iepriekšējo rīdzinieku spēli sestdien Latvijas Basketbola līgā, pretinieku grozā sameta 13 punktu, bet Daira Bertāna rēķinā bija 12 punktu. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Tasamins Mičels, kurš lielāko daļu savu punktu guva pēdējā ceturtdaļā.

Rīdzinieki nespēja revanšēties pretiniekiem par zaudējumu abu vienību iepriekšējā spēlē pirms nedēļas Rīgā (84:91). C grupas turnīra tabulā Ļubercu komanda turpina spēlēt bez zaudējumiem un ar četrām uzvarām ir grupas līderi, bet “VEF Rīgas” rēķinā ir viena uzvara četros mačos, tāpēc, lai iekļūtu nākamajā kārtā, būs jāuzvar pēdējās divās grupas cīņās.

Spēle sākās ar “Triumf” sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, taču turpinājumā spēle bija līdzīga, un pirmās ceturtdaļas beigās pēc vairākām veiksmīgām Bertāna darbībām “VEF Rīga” izvirzījās vadībā ar 22:18. Turpinājums viesiem neizdevās tik labs, un, tuvojoties puslaika pārtraukumam, “Triumf”, izmantojot pretinieku kļūdas aizsardzībā, pārņēma iniciatīvu un pēc Tiveina Makī veiksmēm uzbrukumā izvirzījās vadībā ar 41:34.

Otrā puslaika sākumā mājiniekiem savu pārsvaru izdevās palielināt līdz 11 punktiem ‒ 51:40, taču “VEF Rīga” nepadevās un, teicami nospēlējot trešās ceturtdaļas beigas, kurās veiksmīgi no tālās distances uzbruka Janičenoks, starpību samazināja līdz minimumam ‒ 58:59. Vēl vienu izrāvienu mājinieki veica pēdējās ceturtdaļas vidū, kad veiksmīgi spēlēja Mičels, kurš guva sešus savas komandas punktus pēc kārtas, izvirzot “Triumf” vadībā ar 76:68. Pēdējā minūtē rīdzinieki centās sadeldēt starpību, taču, izvēloties sodu taktiku, tas neizdevās, jo mērķi nesasniedza vairāki tālmetieni, beigās ciešot neveiksmi ar 77:82.

Grupas otrā spēlē trešdien Francijas “Le Mans” uzņems Vācijas “Artland Dragons”. Divas labākās grupas komandas iekļūs nākamajā sacensību kārtā.