“VEF Rīga” uzvar Francijā un spēlēs TOP 16! 0

Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Eiropas kausa turnīra nākamajā posmā trešdien ar rezultātu 69:67 (17:17, 17:19, 13:14, 22:17) izbraukumā pieveica Francijas komandu Lemānas “Sarthe Basket”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Līdz ar to “VEF Rīga” komanda iekļuva “Top 16” fāzē, kurā četru komandu apakšgrupā janvārī atkal tiks uzsākts divu apļu turnīrs.

Aizvadītajā spēlē rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 gūtajiem punktiem bija Kristaps Janičenoks, bet pa 12 punktiem sameta Ērls Roulends un Dairis Bertāns.

Tikmēr “Sarthe Basket” labā ar 24 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Halids el Amins, bet 16 punktus guva karjeras laikā arī Latvijas komandā “Barons”/LMT spēlējušais Žoau Paulu Batista.

Maču abas komandas sāka samērā sasaistīti, bet nedaudz sekmīgāko bija mājinieki, kas no 6:6 spēja panākt 17:10. Tomēr līdz ceturtdaļas beigām rīdzinieki spēja atspēlēties un panāca 17:17.

Otrajā ceturtdaļā laukumā turpinājās saspringta cīņa, bet sākotnēji “Sarthe Basket” spēja saglabāt vadību. Tomēr ceturtdaļas vidū pēc Kristapa Janičenoka tālmetiena rīdzinieki spēja iegūt vadību ar 27:25. Ātri vien mājinieki spēja atjaunot četru punktu pārsvaru, tomēr ceturtdaļas izskaņā abas komandas ilgstoši nespēja uzbrukumus pabeigt rezultatīvi. Pēc puslaika “VEF Rīga” atradās zaudētājos ar 34:36.

Arī otrais puslaiks sākās ļoti saspringtā cīņā un pirmajās četrās minūtēs katra komanda spēja gūt vien pa diviem punktiem. Tomēr ceturtdaļas vidū pa tālmetienam trāpīja Dairis Bertāns un Janičenoks, atgūstot “VEF Rīga” basketbolistiem vadību ar 42:40. Ceturtdaļa turpinājās “punkts punktā” un pirmoreiz nedaudz lielāku pārsvaru panāca el Amins, kurš pēdējā sekundē iemeta tālmetienu un izvirzīja mājiniekus vadībā ar 50:47.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Sarthe Basket” panāca arī 52:47, tomēr ātri vien “VEF Rīga” atguva vadību, bet atkal sākotnēji nespēja panākt vairāk nekā viena punkta pārsvaru. Izšķirošajā desmitminūtē “VEF Rīga” komandā iespēlējās Ērls Roulends, kurš pirmajās piecās minūtēs guva sešus punktus.

Pirmo nopietno pieteikumu uzvarai “VEF Rīga” izteica divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām, kad uzbrukuma pēdējās sekundēs tālmetienu no laukuma stūra iemeta Janičenoks, panākot 65:60, tomēr uzreiz ar to pašu atbildēja arī el Amins un pēdējā minūte iesākās ar neizšķirtu rezultātu 65:65. Turklāt turpinājumā el Amins atņēma Roulendam bumbu un ātrajā uzbrukumā bija precīzs no groza apakšas, atgūstot vadību mājiniekiem.

Janičenoks skaistā un sarežģītā caurgājienā 31 sekundi pirms pamatlaika beigām spēja panākt neizšķirtu 67:67. Pateicoties lieliskai Artūra Strēlnieka un Kaspara Bērziņa aizsardzībai rīdzinieki piespieda el Aminu zaudēt bumbu laukuma centrā un sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Dairis Bertāns panāca 69:67. Pēdējā uzbrukumā “Sarthe Basket” komanda izšķīrās par tālmetienu, bet tas nebija sekmīgs un rīdzinieki varēja gavilēt par uzvaru.

Vēl vienā C grupas pēdējās kārtas cīņā Krievijas komanda Ļubercu “Triumf” pagarinājumā vien ar 95:94 (14:18, 24:17, 20:16, 25:32, 12:11) izbraukumā pieveica Vācijas vienību Kvakenbrikas “Artland Dragons”.

Līdz ar to sacensību noslēgumā “Triumf” komanda tika pie sešām uzvarām sešās spēlēs. Tai ar trim uzvarām sekoja “VEF Rīga”, divus panākumus izcīnīja “Sarthe Basket”, bet “Artland Dragons” sacensības noslēdza ar vienu uzvaru.

Otrajā posmā “VEF Rīga” komandu gaida smaga apakšgrupa – tajā būs Spānijas komandas “Valencia Basket” un Bilbao “Gescrap Bizkaia”, kā arī Latvijas valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska vadītā Ukrainas vienība Kijevas “Budiveļņik”.

Bilbao un Valensijas klubi uzvarēja B un D apakšgrupās, bet “Budiveļņik” izcīnīja otro vietu A grupā.