“VEF Rīga” uzvar Valmierā un sērijā panāk 2-0 1

Pērnās sezonas Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālistu duelī vicečempione “VEF Rīga” pusfināla otrajā spēlē viesos ar 87:76 (23:14, 23:17, 15:18, 26:27) pārspēja čempioni “Valmieru”/ORDO.
Sērijā līdz trim uzvarām “VEF Rīga” ir vadībā ar 2-0, kamēr “Valmiera”/ORDO nonākusi zaudējuma attālumā no čempionu titula nolikšanas.

Notriektā tautumeita 6

Rīdziniekiem ar 18 punktiem izcēlās Mareks Mejeris, 17 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Abdulam Gedijam, 16 punktus iemeta komandas kapteinis Jānis Blūms, bet 13 punkti Kristoferam Ričardsam. Savukārt zem groziem labākais bija Mārtiņš Meiers, kuram 11 atlēkušās bumbas.
Mājiniekiem 15 punktus iemeta Damjērs Pitss, 13 punkti komandas kapteinim Artūram Bērziņam, bet 12 punkti Mārtiņam Laksam.

“VEF Rīga” šī mača pirmajā uzbrukumā izvirzījās vadībā ar 3:0, Arnam Labuckam iemetot tālmetienu. Tikmēr valmierieši spēles pirmajās četrās minūtēs realizēja tikai vienu grozu, kas viesiem ļāva panākt vadību ar 7:2. Nākamo divu minūšu laikā rīdzinieki dubultoja pārsvaru (14:4), bet nedaudz vēlāk panāca jau 15 punktu handikapu (23:8).

Tiesa, “Valmiera”/ORDO ceturksni noslēdza ar sešiem bezatbildes punktiem, sadeldējot “VEF Rīga” pārsvaru (14:23). Ervīna Jonāta seši punkti otrās ceturtdaļas sākumā ļāva laukuma saimniekiem pietuvoties līdz mīnus sešiem punktiem, bet Lauris Blaus panāca jau četru punktu deficītu (22:26). Turpinājumā “VEF Rīga” basketbolisti atjaunoja desmit punktu pārsvaru, pirmo puslaiku uzvarot ar 46:31.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki panāca jau 20 punktu pārvaru (51:31), bet ceturtā ceturkšņa pirmajā minūtē komandas šķīra vairs tikai deviņi punkti – 61:52 “VEF Rīga” labā. Ceturtās ceturtdaļas gaitā “Valmiera”/ORDO centās noķert pretiniekus, taču nesekmīgi, līdz ar to uzvaru ar rezultātu 87:76 svinēja “VEF Rīga”.

Šo vienību pirmajā cīņā otrdien “VEF Rīga” komanda “Elektrum” Olimpiskajā centrā, pateicoties precīzajam Jāņa Blūma pustālajam metienam, izcīnīja uzvaru ar 71:70 un sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.
Šī pāra uzvarētāja LBL finālā sacentīsies ar titulēto “Ventspili”, kas savā pusfināla sērijā ar 3-0 apspēlēja “Barons kvartālu”.

Sērijas trešais mačs sestdien notiks Kauguros, jo “Elektrum” olimpiskais centrs nebūs pieejams.