Sports
Basketbols

“VEF Rīga” vadība cer trīs gadu laikā klubam piesaistīt 100 līdzīpašniekus1


“VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.
“VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.
Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas čempionvienības basketbolā “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, runājot par kluba attīstības vīziju, nospraudis mērķi, trīs gadu laikā piesaistīt 100 līdzīpašniekus.

“Mēs vēlamies pārbūvēt mūsu klubu. Ja līdzšinējos padsmit gadus sponsoru un atbalstītāju skaits bijis no pieci līdz desmit, tad nākotnē vēlamies, lai komandas līdzīpašnieku un atbalstītāju skaits sasniedz skaitli 100. Sev par nākamās trīsgades mērķi izvirzu piesaistīt klubam 100 līdzīpašniekus, atbalstītājus, sponsorus – sauciet, kā gribiet -, kuri katru gadu spētu atbalstīt vienību ar vismaz 10 000 eiro,” pirms sezonas teica Jaunups.

“Tas dotu stabilitāti komandas budžetā – vismaz vienu miljonu. Pārējo mēs varētu pārdot reklāmās, kas tiktu izvietotas uz spēles formām, arēnā un tamlīdzīgi.”

“Tas ir mērķis, kuru sev esmu izvirzījis. Arī kluba valde un prezidents strādās šajā virzienā, lai pēc trim gadiem mēs katrs nāktu ar 10 000 eiro komandas budžetā, tādējādi radot ļoti lielu stabilitāti,” nākotnes vīziju klāstīja “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs.

“Esmu iecerējis, ka pirmajā gadā tiks piesaistīti 40 atbalstītāji, otrajā, attiecīgi noturot šos 40 cilvēkus, vēl 30 un tikpat arī trešajā gadā. Šādi trīs gados mēs varētu nonākt līdz 100 biedriem,” nākotnes vīzijā dalījās Jaunups.

“Tāpat mēs deleģēsim kluba lēmuma pieņēmējus, kas strādās pie paplašināšanās un kluba budžeta pārņemšanas. Attiecībā uz komandas attīstību mums ir lieli plāni – pie tiem strādājām visu vasaru.”

Jaunups atzina, ka šī vasara nav bijusi viegla.

“Starpsezona bija smaga, bet tas arī bija gaidāms. Dažādu iemeslu, bet pamatā pirms diviem gadiem pieņemtā likuma dēļ, mēs jau šī gada sākumā, tāpat kā citas Latvijas sporta organizācijas, sākām izjust finanšu problēmas. Tās arī gana smagi atspoguļojas mūsu budžetā, kas šogad pirmo reizi ir pamainījies, tam kļūstot par trešdaļu mazākam.”

“Iepriekšējos gados mums komandas budžetu izdevās noturēt aptuveni vienādā līmenī, taču šogad mēs esam spiesti komplektēt sastāvu, saprotot, ka budžets ir par trešdaļu mazāks. Tas arī bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc mēs šosezon nespēlēsim VTB Vienotajā līgā. Tomēr labā ziņa ir, ka pateicoties izcīnītajam Latvijas čempiontitulam, mums ir vieta Čempionu līgā.”

Saistītie raksti
"VEF Rīga" preses konference

Izmaiņas sezonas kalendārā Jaunups vērtēja ar pluss zīmi.

“Finansiāli tas sanāk lētāk mazāka spēļu skaita dēļ. Būsim godīgi – katra spēle, neraugoties vai tā ir izbraukuma, vai mājas, prasa lielākus izdevumus nekā izdodas nopelnīt. Tā vienkārši ir realitāte,” uzsvēra Jaunups. “Tāpat līdz ar mazāku spēļu skaitu pēc manām un arī trenera domām, būs iespējams izveidot konkurētspējīgāku sastāvu par nedaudz mazāku naudas summu.”

LA.lv