vefriga.com

“VEF Rīga” VTB līgas astotdaļfinālu sāk ar zaudējumu Astanā 0

“VEF Rīga” trešdien viesos Kazahstānā VTB Vienotās līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē ar 76:89 zaudēja “Astana” basketbolistiem, sērijā līdz divām uzvarām nonākot iedzinējos ar 0:1.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Rīdziniekiem pacīnīties par uzvaru liedza neveiksmīgi aizvadīta spēles otrā daļa, kurā “Astana” vispirms atspēlēja septiņu punktu deficītu, un mača beigās droši kontrolēja notikumus laukumā.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākie bija Dairis Bertāns, Antans Kavaļausks un Donats Zavacks, kuri katrs guva pa 12 punktiem. “Astana” komandā teicamu spēli aizvadīja amerikāņu leģionārs Deivids Saimons, kurš guva 19 punktus, bet serbs Branko Cvetkovičs Latvijas komandas grozā sameta 18 punktus.

Spēles sākumā nedaudz veiksmīgāki bija rīdzinieki, kuri pēc Kristapa Janičenoka un Kaspara Bērziņa metieniem izvirzījās vadībā ar 13:7, bet vēlāk ar 18:11, taču abās reizes laukuma saimnieki starpību sadeldēja un pēc pirmās ceturtdaļas “VEF Rīga” pārsvars bija tikai divi punkti – 20:18. Otrajā ceturtdaļā “VEF Rīga” visu laiku atradās vadībā. No tālās distances veiksmīgu uzbruka Zavacks, kurš realizēja trīs tālmetienus, un tuvojoties puslaika pārtraukumam viesi atradās vadībā ar 43:34.

Diemžēl pēc atpūtas rīdzinieku spēle pajuka, komandu piemeklēja neveiksmes uzbrukumā, bet mājinieku rindās veiksmīgi iesaistījās uz maiņu iznākušais serbs Nemanja Jaromazs, kurš iemeta trīs tālmetienus, bet “Astana” no 52:53 panāca 62:55 ceturtdaļas beigās.

Pēdējo desmit minūšu laikā Ramūna Butauta trenētajiem rīdziniekiem lauzt cīņas gaitu neizdevās, jo joprojām piekliboja spēle aizsardzībā, ļaujot pretinieku līderiem gūt vieglus punktus. Piecas minūtes pirms beigām “VEF Rīga” zaudēja ar pieciem punktiem 65:70, taču tad spēle pajuka pavisam, “Astana” veica kārtējo izrāvienu un trīs minūšu laikā mājiniekiem jau bija 20 punktu pārsvars 86:66. Pēdējā minūtē viesi starpību nedaudz samazināja, taču spēles beigas jau bija tīrā formalitāte un Kazahstānas kluba uzvara netika apdraudēta.

Sērijas otrā spēle piektdien notiks Rīgā, un ja būs nepieciešams trešais mačs, tas sestdien arī tiks aizvadīts “Arēnā Rīga”.