“VEF Rīga” zaudē Bilbao un izstājas no Eirokausa 0

“VEF Rīga” otrdien viesos dramatiskā spēlē ar 65:76 zaudēja “Bilbao Basket” vienībai un neiekļuva Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Latvijas čempioni līdzīgā cīņā zaudēja spēles galotni, kurā Spānijas klubs nodrošināja lielāku pārsvaru, bet līdz tam laukumā risinājās līdzīga un saspringta cīņa. Uzvara rīdziniekiem nodrošinātu pirmo vietu J grupā un iespēju pirmo reizi kluba vēsture spēlēt Eiropas kausa izslēgšanas spēlēs, taču pēc zaudējuma Ramūna Butauta trenētā vienība noslīdēja uz trešo vietu un dalība kausa izcīņā komandai ir beigusies.

Latvijas komandās rindās rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Antans Kavaļausks, bet 11 punktus guva Kaspars Bērziņš, kura nesavaldība pēdējā ceturtdaļā diemžēl ļāva mājiniekiem sākt izšķirošo izrāvienu. Bilbao komandā Alekss Mumbru un Rauls Lopess guva pa 15 punktiem katrs.

Spēli veiksmīgāk sāka “VEF Rīga”, ar Vila Danielsa veiksmēm uzbrukumā izvirzoties vadībā ar 6:2. Arī turpinājumā labāk uzbruka Latvijas čempioni un ceturtdaļas beigās Dairis Bertāns ar tālmetienu panāca 22:13 viesu labā. Otrās ceturtdaļas sākumā pēc Ērla Roulenda divpunktnieka un Donata Zavacka tālmetiena rīdzinieku pārsvars sasniedza jau 14 punktus (27:13), taču vēl vairāk palielināt pārsvaru neizdevās, jo arvien biežāk tika pieļautas kļūdas, tostarp arī aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem uzbrukt no tālienes vai gūt punktus ar soda metieniem. Četras minūtes līdz pārtraukumam “VEF Rīga” pārsvars bija sarucis līdz trīs punktiem (33:30), bet pēdējā minūtē pirms atpūtas vadībā ar punktu jau atradās Bilbao vienība (36:35), kura šo minimālo pārsvaru nosargāja arī pēc pirmā puslaika beigām.

Trešajā ceturtdaļā nevienai no komandām lielāku pārsvaru iegūt neizdevās, un vadība spēlē mainījās piecas reizes. Ceturtdaļas izskaņā Kristaps Janičenoks ar diviem soda metieniem vadībā ar 53:51 izvirzīja viesus. Pēdējās desmit minūtes bija vēl saspringtākas un dramatiskākas, kuru sākumā “VEF Rīga” pēc Janičenoka tālmetiena ieguva piecu punktu pārsvaru (58:53), taču arī šoreiz to neizdevās noturēt. “Bilbao Basket” četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu (60:60), bet pēc tam, kad Bērziņš nopelnīja tehnisko piezīmi par gaisa skūpsta veltīšanu vietējiem skatītājiem, pēc kuras viņam nācās atstāt laukumu, mājinieki izvirzījās vadībā.

Divas minūtes pirms beigām “Bilbao Basket” atradās vadībā vēl tikai ar 68:65, taču rīdzinieku uzbrukumi beidzās ar neprecīziem metieniem, kamēr 28 sekundes pirms sirēnas Nikos Zisis ar tālmetienu mājiniekiem nodrošināja jau komfortablo 71:65. Atlikušajā laikā “VEF Rīga” izmisīgie centieni vēl kaut ko saglābt bija neveiksmīgi, bet spāņi ar precīziem soda metieniem pārsvaru tikai palielināja un beigās svinēja uzvaru ar 76:65.

Grupas otrā spēlē “Valencia” savā laukumā ar 104:55 sagrāva “ČEZ Nymburk”. Grupu turnīra noslēgumā abiem Spānijas klubiem ir pa četrām uzvarām un diviem zaudējumiem, pirmo vietu ieņemot Bilbao basketbolistiem, kamēr “VEF Rīga” palika trešajā vietā ar trīs uzvarām un trīs zaudējumiem. Pēdējo vietu ieņēma Čehijas klubs ar vienu panākumu sešās spēlēs.

Vienu iespēju garantēt vietu ceturtdaļfinālā “VEF Rīga” palaida garām pirms nedēļas, kad “Arēnā Rīga” pagarinājumā piekāpās “Valencia” (96:103).