foto – vtb-league.com/Miku Kļaviņš

“VEF Rīga” zaudē galotni arī sezonas labākajā spēlē 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas izbraukuma mačā otrajā puslaikā izlaida desmit punktu pārsvaru un ar 83:84 (16:19, 26:22, 29:22, 12:21) piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit” vienībai.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

“VEF Rīga” sastāvā 19 punktus iemeta Rolands Freimanis, kuram arī desmit atlēkušās bumbas, bet 18 punktiem izcēlās meksikānis Alekss Peress. Savukārt pa 11 punktiem pievienoja rīdzinieku kapteinis Kristaps Janičenoks un Iļja Gromovs.
Tikmēr “Zeņit” labā 16 punktus iemeta Demonte Hārpers, Sergejs Karasjovs un Kails Kuričs.

Rīdzinieki šo maču sāka ar četriem zaudētiem punktiem pēc kārtas, bet Latvijas komandas punktu rēķinu ar “slam-dunk” atklāja Gromovs. Tomēr “VEF Rīga” basketbolistiem neizdevās tikt ārā no iedzinēju lomas, lai gan meksikānis Peress ar precīzu trīspunktnieku piektajā minūtē panāca 10:12. Pirmo ceturtdaļu Latvijas čempioni noslēdza ar trīs punktu deficītu – 16:19.

Otrajā ceturksnī abas vienības cīnījās punkts punktā, turklāt rīdzinieki mača 23.minūtē pēc Freimaņa precīzā soda metiena pirmo reizi ieguva vadību (26:25). Pēcāk Latvijas komandas basketbolistiem izdevās veikt nelielu izrāvienu un panākt jau 35:29. Rīdzinieki kādu brīdi turējās dažu punktu vadībā, bet priekšpēdējā pirmā puslaika minūtē “Zeņit” basketbolists Drū Gordons atkal vadībā izvirzīja mājiniekus (41:40).
Savukārt pirmā puslaika noslēdzošo metienu veica Janičenoks, kurš no pustālās distances bija nekļūdīgs un panāca 42:41.

Tieši Janičenoks realizēja pirmo metienu otrajā puslaikā, trāpīdams trīspunktnieku, turklāt pret viņu tika pārkāpti arī noteikumi, kas pieredzējušajam basketbolistam ļāva palielināt “VEF Rīga” pārsvaru. “Zeņit” pretiniekus gan nekur tālu nepalaida, turpmākajās minūtēs vienībām cīnoties punkts punktā. Trešā ceturkšņa izskaņā rīdziniekiem gan izdevās iegūt iniciatīvu un pēc Gromova bumbas trieciena grozā no augšas panākt jau 71:61.
Tiesa, ceturkšņa noslēdzošajās sekundēs Gordons divus punktus atspēlēja, bet noslēdzošās ceturtdaļas vienā “VEF Rīga” vēl turējās gana drošā atstatumā, taču nekur tālu atrauties neizdevās. Trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām “Zeņit” basketbolists Kuričs ar trīspunktnieku panāca vairs tikai 79:80, bet neilgi pēc tam svarīgu tālmetienu iemeta Freimanis.

Tomēr Sanktpēterburgas vienībā izšķirošā brīdī līdera lomu uzņēmās Hārpers, kurš bija precīzs divos uzbrukumos pēc kārtas un 71 sekundi pirms pamatlaika beigām izvirzīja mājiniekus vadībā ar 84:83. Lai arī rīdziniekiem bija iespēja uzbrukt pēdējiem, šī iespēja netika izmantota, jo Freimaņa metiens tika bloķēts.

Rīdzinieki savos pirmajos Vienotajā līgas mačos aizvadījuši ļoti neveiksmīgus otros puslaikus, ciešot smagas neveiksmes – 64:104 pret Maskavas apgabala “Himki” un 64:80 pret “Ņižņij Novgorod”.
Ar trim zaudējumiem trīs spēlēs “VEF Rīga” līgas kopvērtējumā ir pēdējā vietā.