“VEF Rīga” zaudē “Kalev/Cramo”, cerības uz astotnieku sarūk 0

“VEF Rīga” basketbolisti VTB Vienotās līgas spēlē ar 89:95 zaudēja turnīra tabulas kaimiņiem “Kalev/Cramo” un pamatīgi sarežģīja izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Tallinas “Kalev/Cramo” Rīgā ieradās kā VTB līgas astotā komanda, ar četru uzvarētu spēļu sēriju un divu uzvaru pārsvaru pār vefiņu. Ne velti līgas mājass lapas tieši cīņu Rīgā izcēla kā dienas spēli, lai gan basketbolalīmeņa ziņā šāds statuss drīzāk pienāktos “Unics” – “Himki” (75:73) spēlei. Likme bija augsta – igauņi uzvaras gadījumā aizmūk gandrīz nenoķeramā attālumā, “VEF Rīga” panākums abas komandas nostādītu apmēram līdzīgās pozīcijās.

Abām komandām nekas nebija pret uzspēlēt “skrien un met” basketbolu, tāds temps Rīgā sen nebija redzēts. “VEF Rīga” šadā spēlē ar savu jauno sastāvu, trīs amerikāņiem un bijušo kalevieti Bambu Fallu jutās ļoti labi. Sākotnēji ar augstu precizitāti uzbrukumus pabeidza abas komandas, pirmā puslaika turpinājumā rīdzinieki savu precizitāti noturēja (no tuvas distances 24/16), viesi mazliet pazaudēja. Tas ļāva iegūt 10 un vairāk punktu pārsvaru, taču tāpat bija arī Tallinā, taču toreiz spēli ar 88:85 uzvarēja “Kalev/Cramo”.

Atlika igauņiem ieviest savā spēlē korekcijas, mazliet piebremzēt rīdziniekus un pašiem sagaidīt veiksmes brīžus metienos, kā vēsture atkārtojās. Jau trešās ceturtdaļas beigās pēc Arbeta metiena bija neižškirts 71:71, pēdējās ceturtdaļas sākumā Kēdus ar tālmetienu vadībā izvirzīja “Kalev/Cramo” (74:74), 37. minūtē jau bija 83:90. “VEF Rīga” izpildījumā bija izmisīgi individuāli mēģinājumi izglābt spēli, taču skaidras treneru vīzijas un komandas spēles tā arī netika sagaidīta. Arī māka neitralizēt pretinieka līderus Skotu Mačado (27 punkti, 6 rezultatīvas piespēles) un Ralfu Veidemanu (27 punkti). “Kalev/Cramo” iemeta desmit tālmetienus, uzvarēja cīņu zem groziem un otro reizi taktiski veiksmīgi spēli pret “VEF Rīga” pagrieza uz savu pusi.

VTB līgas turnīra tabulā “Kalev/Cramo” ir pa trīs uzvarām vairāk un pārsvars savstarpējās spēlēs. Tātad rīdziniekiem atlikušajās piecās spēlēs ir jāizicīna par četrām uzvarām vairāk kā “Kalev/Cramo”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

“VEF Rīga” – “Kalev/Cramo” 89:95 (30:22, 55:46, 73:71). Timma 17, Mejeris 16, Robinsons 14+8AB, J. Bērziņš 13, Heriss 11, Falls 9, Zaķis 5, Loverijs 4; Strēlnieks, Jakovičs, A. Bērziņš; Veidemans 27, Mačado 26, Bensons 15+9AB.

Tabulā: 1. “CSKA” 24-3, 2. “Himki” 22-4, 3. “Ņižņij Novgorod” 18-7, 4. “Lokomotiv-Kubaņ” 18-7, 5. “Zenit” 16-7, 6. “Unics” 16-11, 7. “Avtodor” 13-12, 8. “Kalev/Cramo” 13-14, 9. “VEF Rīga” 10-15, 10. “Astana” 10-16, 11. “Krasnij oktjabrj” 9-16, 12. “Loimaa Bisons” 9-19, 13. “Jeņisej” 7-17, 14. “Krasnije kriļja” 7-18, 15. “Nymburk” 7-19, 16. “Cmoki” 5-19.