Vef zaudē VTB līgas sezonas pēdējā mačā 0

Zaudējumu VTB Vienotās līgas pēdējā mačā svētdien piedzīvoja Latvijas vicečempioni basketbolā “VEF Rīga”, kas savā laukumā ar 88:93 (19:19, 25:28, 25:22, 19:24) piekāpās Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Lai gan pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka viesi (12:5), tomēr “VEF Rīga” spēja atspēlēties un ceturksni noslēgt neizšķirti 19:19. Otrā ceturkšņa pirmajā pusē rezultatīvāki bija mājinieki, kuriem spēles nogriežņa sestajā minūtē iegūts septiņu punktu pārsvars (37:30), bet “Zeņit” atspēlējās un pirmo puslaiku noslēdza ar trīs punktu pārsvaru (47:44).

Trešā cīņas ceturtdaļa aizritēja punkts punktā un mača rezultāts pirms ceturtā ceturkšņa bija neizšķirts 69:69. Lai gan ceturto ceturtdaļu rezultatīvāk iesāka rīdzinieki (79:73), tomēr viesi atspēlējās un svinēja uzvaru ar 93:88.

Rezultatīvākais spēlētājs “VEF Rīga” rindās bija aizsargs Kelvins Dorsijs Heriss, kuram 20 punkti, bet ar 16 punktiem piebalsoja Džerlads Robinsons. Savukārt uzvarētājiem labākais ar 25 punktiem bija Valters Hodžs.

Kā zināms, “VEF Rīga” cerības uz dalību izslēgšanas turnīrā zaudēja pirms nedēļas, kad ar 78:79 izbraukumā piekāpās “Astana” komandai, ko vada tās bijušais galvenais treneris Ramūns Butauts. Trešdien “Astana” ar 88:85 pārspēja arī “Zeņit” basketbolistus, kļūstot par pēdējo izslēgšanas turnīra dalībnieci un ārpus labāko astotnieka atstājot Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev”.

“Zeņit” vienība iepriekšējā gada vasarā tika pārformēta uz Ļubercu “Triumf” kluba bāzes. Iepriekš Sanktpēterburgas vīriešu basketbolu pārstāvēja “Spartak” komanda, kuru iepriekšējā sezonā vadīja latvieši Gundars Vētra un Mārtiņš Zībarts, taču pēc pagājušās sezonas klubs tika izformēts.

Vienotajā līgā “VEF Rīga” tika pie 12 uzvarām 30 spēlēs un sezonu noslēdza desmitajā pozīcijā.

Tikmēr “Zeņit” ar 22 panākumiem 30 mačos ierindojās ceturtajā pozīcijā un sacensību ceturtdaļfinālā tiksies ar Riharda Kuksika pārstāvēto “Ņižņij Novgorod” komandu, ko trenē Ainars Bagatskis, Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins.

Zināmi arī pārējie ceturtdaļfināla pāri – Krievijas spēcīgākā vienība Maskavas CSKA spēkosies ar “Astana”, Maskavas apgabala “Himki” samēros spēkus ar Saratovas “Avtodor”, bet Rolanda Freimaņa pārstāvētā Kazaņas “Unics” atkal tiksies ar Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, ko iepriekš samērā negaidīti apspēlēja Eiropas kausa ceturtdaļfinālā.

Savukārt “VEF Rīga” 30.aprīlī Aizkrauklē sāks dalību “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, kurā spēkosies ar “Liepāja”/”Triobet” vienību.