Vefiešiem nozog uzvaru Tallinā
 0

Tiesnešu kļūdainā lēmuma dēļ “VEF Rīga” neiekļuva Baltijas basketbola līgas (BBL) četru komandu finālā jau pēc ceturtdaļfināla otrās spēles Tallinā pret “Kalev/Cramo”, tādēļ sērijas uzvarētāji kļūs zināmi tikai trešajā spēlē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Latvijas un Igaunijas čempionu cīņas BBL ceturtdaļfinālā apvijusi skandālu aura. Pirmo akmeni basketbola dīķī iemeta “Kalev”, piektdien neierodoties uz Igaunijas čempionāta spēli Rakverē. Tallinas kluba vadītāji par galveno pasludināja BBL turnīru, tomēr Igaunijas Basketbola federācijas un Rakveres kluba pārstāvji ar to nebija mierā un spēli nepārcēla. Skandāla otro sēriju iezīmēja notikums BBL ceturtdaļfināla otrā mača pamatlaika beigās.

Neizteiksmīgu spēli aizvadījušie vefieši pēdējās sekundēs tomēr mēģināja izraut uzvaru un tās iespēju arī ieguva. Bumba nonāca pie Kērtisa Miledža, un viņš pamatlaika pēdējā sekundē raidīja bumbu grozā no trīspunktu līnijas. Fani līksmoja, basketbolisti sāka uzvaras deju, jo rezultātam bija jākļūst 71:70 par labu “VEF Rīgai”. Taču citādi lēma mača trīs tiesneši no Lietuvas un pēc videoieraksta pētīšanas Miledža metienam piešķīra tikai divu punktu vērtību. Jau pēc pāris stundām igauņu laikraksts “Ōhtuleht” savā mājas lapā ievietoja fotoattēlus, kuros bija labi saskatāms, ka Miledžs nav pārkāpis trīspunktu līniju, un uzvara “VEF Rīgai” ir nozagta.

Spēle turpinājās papildlaikā, un tajā “Kalev/Cramo” uzvarēja pēc noteikumiem. “VEF Rīgas” pārstāvji vēlējās 20 minūšu laikā iesniegt protestu, taču spēles komisārs to noraidīja, aizbildinoties ar neievērotām nolikuma formalitātēm. Rīdzinieki apgalvo, ka tūdaļ pēc spēles beigām protesta iesniegšanu ierakstīt protokolā nemaz nav bijis iespējams, jo tiesneši un komisārs ātri parakstījuši šo dokumentu un devušies uz ģērbtuvēm. “Žēl, ka formālas procedūras ir svarīgākas par patiesību,” komentē “VEF Rīgas” galvenais treneris Ramūns Butauts.

“VEF Rīgas” un “Kalev/Cramo” trešā spēle BBL ceturtdaļfinālā paredzēta 31. martā, un tās norises vietu Latvijas čempionvienība nosaukšot šodien. Protams, ja vien BBL vadītāji, sākoties jaunai darba nedēļai, ar skaidrām galvām taisnīgi nenolems sērijas otrajā spēlē atzīt “VEF Rīga” uzvaru.

BK “Ventspils” pirmajā spēlē Viļņā ar 79:99 zaudēja “Lietuvos Rytas”, otrā būs 2. aprīlī Ventspilī. Finālturnīra dalībnieku skaitā jau iekļuvusi komanda “Šiauliai”, un arī ar skandāla pieskaņu. Ceturtdaļfinālā tai jātiekas ar Krievijas “Triumf”, taču Ļubercu komanda atteicās no turpmākās līdzdalības BBL, jo ieguvusi tiesības cīnīties FIBA Eiropas Izaicinājuma kausa finālturnīrā. Negaidīta intriga uzdzirkstījusi Kauņas “Žalgira” un Prieņu “Rūdupis” sērijā. “Žalgiris” zaudēja pirmo spēli Prieņos un iedzinējos bija arī pēc pirmās ceturtdaļas Kauņā, tomēr ar 8000 skatītāju atbalstu panāca tiesības uz trešo spēli.

BASKETBOLS

BALTIJAS LĪGA

Ceturtdaļfināli

* “VEF Rīga” – “Kalev/Cramo” 64:56 (20:13, 37:28, 49:36), Kavaļausks 17, Zavacks 12, Valters 11, Miledžs 7+11 AB, Jahovičs 6, K. Bērziņš un Keins pa 4, Bertāns 2, Janičenoks 1; Soks 13, Falls un Uļjanko pa 10, Šķēle 9+4 AB. Sērijā: 1-0.

* “Kalev/Cramo” – “VEF Rīga” 79:76 (22:25, 44:38, 57:53, 70:70), Arbets 17, Uļjanko 14, Dorbeks 13, Šķēle 7+4 AB; Miledžs 16, Valters 15, Kavaļausks 12, Bertāns 10, Zavacks 9+9 AB, Jahovičs 4+11 AB, K. Bērziņš 4, Beilijs 3, Janičenoks 2, Keins 1. Sērijā: 1:1.

* “Lietuvos Rytas” – BK “Ventspils” 99:79 (20:18, 48:35, 81:60), Seibutis 19, Valančūns 16+10 AB, Katelins 16; Meiers 16, Abernetijs 13, Vilards 12, Jangs 10, Diane un Zaķis pa 8, Grejs 4, Bērziņš un Laksa pa 3, Strēlnieks 2. Sērijā: 1:0.

* “Žalgiris” – “Rūdupis” 85:97 (38:51) un 85:67 (40:30). Sērijā: 1:1.