×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Vegāni pieprasa Anglijas Bankai attaukot banknotes (3)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Lielbritānijas vegāni ir pieprasījuši, lai valsts centrālā banka Anglijas Banka attaukotu banknotes, pēc bankas atzinuma, ka tās emitēto jauno plastmasas piecmārciņu banknošu sastāvā ir dzīvnieku tauku pēdas.

“Mēs pieprasām, lai jūs beigtu izmantot dzīvnieku produktus valūtas ražošanā, kura mums jālieto,” teikts tiešsaistes petīcijā, kuru līdz trešdienai vietnē change.org atbalstīja vairāk nekā 90 tūkstoši cilvēku.

Tauku izmantošana jaunajās banknotēs ar 5 mārciņu nominālu ir “nepieņemama miljoniem vegānu, veģetāriešu, hinduistu, sikhu, džainistu un citu cilvēku Lielbritānijā,” teikts petīcijā.

Pirmdien atbildot uz jautājumu mikroblogu vietnē “Twitter”, banka atzina, ka pastāv “tauku pēdas polimēru lodītēs, kas izmantotas polimēru piecmārciņu banknošu bāzes substrātā”.

Kompānija “Innovia Films”, kas drukā polimēru banknotes, trešdien paziņoja, ka to izgatavošanā izmantoto sveķu sastāvā ir mazāk nekā 1% piemaisījumu, kuri “parasti tiek izmantoti visā plastmasu rūpniecībā” un ietver “niecīgas [tauku] pēdas”.

Anglijas Banka septembrī sāka izlaist 5 mārciņu nomināla banknotes no plastmasas, uz kurām attēlots bijušais britu premjers Vinstons Čērčils, paziņojot, ka tās dod lielāku drošību un ir pietiekami stingras, lai izturētu griešanos veļasmašīnā.

Banka informēja, ka plāno emitēt līdzīgas plastmasas 10 mārciņu banknotes 2017.gada vidū un 20 mārciņu banknotes līdz 2020.gadam.

Anglijas Banka trešdien paziņoja, ka uztver sūdzības par dzīvnieku taukiem jaunajās banknotēs ar “vislielāko nopietnību”.

Bankas paziņojumā teikts, ka tā neesot zinājusi par nelielajām tauku pēdām banknošu ražošanas procesā. Tā solīja cieši sadarboties ar piegādātāju “Innovia Films”, lai rastu “potenciālus risinājumus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. A uz ko skatās mūsu idiņi?Pēc katras lietošanas uz banknotes,vai monētas,parādās tauki,baktērijas,iepriekšējās nakts prieku paliekas utt…Mazgāt,attaukot – un tikai tad likt kasē!

  2. varētu vispirms sākt ar sevi un atteikties piemēram no naudas

  3. Tie vegāni uz trakumsērgu nav mēģinājuši pārbaudīties???

Draugiem Facebook Twitter Google+