×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Veic nozīmīgas operācijas

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti aizvadītā gada pēdējā mēnesī veikuši sarežģītas operācijas.

 

Tā onkoķirurgi sadarbībā ar Mikroķirurģijas centra speciālistiem pacientam likvidējuši apjomīgu balsenes un barības vada audzēju, pēc tam no jauna izveidojot barības vadu.

Pirms operācijas slimniekam bija apgrūtināta elpošanas un rīšanas funkcija, savukārt pēc tās viņš atkal varēs normāli ēst, elpot un ar palīgierīci runāt. Tomēr šīs spējas pacientam būs jāapgūst no jauna. Ja netiktu veikta barības vada rekonstrukcija, viņu varētu ēdināt tikai ar speciāli sagatavotu maisījumu pa caurulīti, kas ievadīta kuņģī.

Savukārt traumatologi kopā ar torakālajiem ķirurgiem pirmo reizi Latvijā pacientam ar krūškurvja traumām pielietojuši jaunas paaudzes ribas fiksējošus implantus. To izmantošana mazina iespējamo komplikāciju risku pēcoperācijas periodā un būtiski saīsina laiku, kad slimniekam vajadzētu veikt plaušu mākslīgo ventilāciju, kamēr saaug traumētās ribas un atjaunojas normāla elpošana. Jaunās paaudzes ribu fiksācijas implanti izgatavoti no titāna sakausējuma, ir elastīgi un piemērojas ribu funkcionalitātei un ļauj stabilizēt krūškurvi pēc ribu lūzuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+