Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
24. marts, 2015
Drukāt

Veicinās ražotāju organizāciju izveidi zivsaimniecībā

LETALETA

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto atbalsta piešķiršanas kārtību atzītām zvejas vai akvakultūras produktu ražotāju organizācijām. Atbalsts paredzēts par ražošanas un tirdzniecības plānu izstrādi un īstenošanu, informē ZM.

Kā skaidro ministrijā, ikviena atzīta zvejas vai akvakultūras produktu ražotāju organizācija par izstrādātā ikgadējā ražošanas un tirdzniecības plāna īstenošanu varēs saņemt finansiālu atbalstu no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF).

Noteikumi paredz atbalsta pretendentus un atbalstāmos pasākumus, kā arī attiecināmās izmaksas, atbalsta saņemšanas nosacījumus, iesniedzamos dokumentus un atbalsta apmēru. Pasākumā “Ražošanas un tirdzniecības plāni” atbalstu varēs saņemt atzītas ražotāju organizācijas par izdevumiem, kas radušies, izstrādājot plānu un īstenojot tajā paredzētās darbības.

Publiskā atbalsta intensitāte pasākumā ir 75% apmērā, bet atzītajām ražotāju organizācijām ir jānodrošina privātais līdzfinansējums 25% apmērā. Savukārt publisko atbalstu veido EJZF līdzfinansējums 75% apmērā un Latvijas valsts līdzfinansējums – 25% apmērā.

ZM atzīmē, ka patlaban Latvijā ir trīs atzītas zvejas produktu ražotāju organizācijas. Savukārt akvakultūras jomā pagaidām nav atzītas ražotāju organizācijas, taču to izveide ir iespējama.

Ražotāju organizācijas ir vieni no galvenajiem dalībniekiem, no kuriem ir atkarīga Kopējās zivsaimniecības politikas mērķu sasniegšana un tirgus kopējās organizācijas pareizas pārvaldības nodrošināšana, piebilst ministrijā.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+