Mobilā versija
+7.7°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
24. marts, 2015
Drukāt

Veicinās ražotāju organizāciju izveidi zivsaimniecībā

LETALETA

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto atbalsta piešķiršanas kārtību atzītām zvejas vai akvakultūras produktu ražotāju organizācijām. Atbalsts paredzēts par ražošanas un tirdzniecības plānu izstrādi un īstenošanu, informē ZM.

Kā skaidro ministrijā, ikviena atzīta zvejas vai akvakultūras produktu ražotāju organizācija par izstrādātā ikgadējā ražošanas un tirdzniecības plāna īstenošanu varēs saņemt finansiālu atbalstu no Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF).

Noteikumi paredz atbalsta pretendentus un atbalstāmos pasākumus, kā arī attiecināmās izmaksas, atbalsta saņemšanas nosacījumus, iesniedzamos dokumentus un atbalsta apmēru. Pasākumā “Ražošanas un tirdzniecības plāni” atbalstu varēs saņemt atzītas ražotāju organizācijas par izdevumiem, kas radušies, izstrādājot plānu un īstenojot tajā paredzētās darbības.

Publiskā atbalsta intensitāte pasākumā ir 75% apmērā, bet atzītajām ražotāju organizācijām ir jānodrošina privātais līdzfinansējums 25% apmērā. Savukārt publisko atbalstu veido EJZF līdzfinansējums 75% apmērā un Latvijas valsts līdzfinansējums – 25% apmērā.

ZM atzīmē, ka patlaban Latvijā ir trīs atzītas zvejas produktu ražotāju organizācijas. Savukārt akvakultūras jomā pagaidām nav atzītas ražotāju organizācijas, taču to izveide ir iespējama.

Ražotāju organizācijas ir vieni no galvenajiem dalībniekiem, no kuriem ir atkarīga Kopējās zivsaimniecības politikas mērķu sasniegšana un tirgus kopējās organizācijas pareizas pārvaldības nodrošināšana, piebilst ministrijā.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+