×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. decembris, 2013
Drukāt

Veicinās vienotu 20.gadsimta vēstures izpratni Latvijas skolās (4)

Foto-LETAFoto-LETA

1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība sadarbībā ar Latvijas okupācijas muzeju ir uzsākusi projekta “Vienotas 20.gadsimta vēstures izpratnes veicināšana” realizāciju, aģentūru LETA informēja 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības pārstāve Ieva Eglīte.

Projekta mērķis ir veicināt Latvijas divkopienu sabiedrības integrāciju un vienotu 20.gadsimta vēstures notikumu izpratnes bāzi.

Projekta mērķa grupa ir bērni un jaunieši (10.-12.klašu skolēni) gan latviešu, gan mazākumtautību skolās visā Latvijā, tajā notiks darbs arī ar vēstures skolotājiem.

Lielākā daļa projekta aktivitāšu tiks īstenotas Rīgā, bet atsevišķas aktivitātes notiks arī Latvijas reģionos, mēģinot aptvert pēc iespējas plašāku Latvijas teritoriju. Biedrība projektu īstenos līdz nākamā gada 31.oktobrim.

Projekta aktivitātes tikšot veidotas tā, lai veicinātu gan latviešu, gan mazākumtautību jauniešu vienotu izpratni par vēstures procesiem un parādītu mazākumtautību pozitīvo lomu Latvijas vēsturē. Bērniem organizēs vēsturiskās rekonstrukcijas spēles. Mazākajiem skolēniem izstrādās izglītojošas multiplikāciju filmas. Latvijas skolās viesosies muzeobuss, kurā varēs apskatīt vēstures ekspozīciju.

Vēstures skolotājiem notiks semināri. Projekta lakā tiks veikts pētījums par minoritāšu lomu Latvijā 20.gadsimtā.

Projekta rezultātā paredzēts, ka aptuveni 20 000 skolēnu būs piedalījušies aktivitātēs, kas veicinās viņu izpratni par Latvijas vēsturi, kā arī motivēs izvērtēt nacionālo minoritāšu lomu Latvijas vēsturē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pareizi, laiks bērniem pastāstīt par vecajiem , labajiem Padomju laikiem, kad izglītība, medicīna bija par velti, ūdens , elektrība, degviela praktiski neko nemaksāja, kad cilvēki ar ticību strādāja un zināja, ka rītdiena būs labāka, kad valsts lauksaimniecība un rūpniecība bija attīstīta un baroja praktiski visu Savienību.

  2. //////////////

  3. Bet kur bagātā IM, ja kādam muzejam tas jāuzņemas varbūt pat bez pieklājīga valsts atbalsta? Kur valsts? Vai balsta tikai Parex veidīgos ?

  4. Nebūtu slikti sākt ar Saeimas deputātu apmācīšanu, jo, kur skan visvairāk vēstures mītu, no deputātu mutēm. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+