×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. marts, 2012
Drukāt

Veidiņa: ubagiem pie baznīcas vajadzētu pastrādāt

ubadze

Ubagošana kā bizness ir parādība, ar kuru ir jācīnās un kura jāierobežo, tomēr ubagi ir jāšķiro, uzskata Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa (SC).

“Ziniet, kad es eju uz darbu pa Brīvības ielu, tur ir ubagi, kurus ved ar mašīnām. Es esmu ievērojusi – no rīta viņus pieved ar busiņu pie pasta, pie Vēstures un filozofijas fakultātes, un viņi braukā ap Latvijas Universitāti. Gadu gados tās ir vienas un tās pašas sejas. Pie baznīcām stāv citādāki cilvēki – kundzītes un māmiņas no denacionalizētajām mājām, kuras nevar atļauties samaksāt rēķinus. Es domāju, ka ubagus vajadzētu šķirot,” intervijā aģentūrai LETA sacīja Veidiņa.

Domniece atzina, ka ubagi Rīgā ir parādība, kuru gribētos novērst, tomēr šādi cilvēki sastopami visās Eiropas pilsētās. “Tur, kur tas ir bizness, ar to ir jācīnās, bet es neaiztiktu tās večiņas, kas stāv pie baznīcām,” uzsvēra Veidiņa.

Jautāta, vai Rīgā būtu pieņemama Lietuvas pieredze, kur ubagot atļauts tikai pie baznīcām, Veidiņa sacīja, ka dzīt cilvēkus prom no baznīcas nav pareizi, jo tā cilvēkiem sniedz ļoti daudz palīdzības. Vairāki garīdznieki gan pauduši, ka baznīcas slieksnis, viņuprāt, tomēr nav piemērotākā vieta, kur novirzīt visus žēlastības dāvanu lūdzējus, taču Veidiņa pauda viedokli, ka ar baznīcu pārstāvjiem varētu būt iespējams vienoties par citām iespējām.

“Tiem cilvēkiem varbūt vajadzētu pie baznīcām pastrādāt,” pieļāva Veidiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+