×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Veidlapas bezdabnieka statusa iegūšanai varēs aizpildīt internetā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Bezdarbiekiem un darba meklētājiem vairs nebūs jāstāv rindā pie VID, jo anketas varēs aizpildīt internetā.

Labklājības ministrija (LM) rosina precizēt bezdarbnieka un darba meklētāja statusa iegūšanai nepieciešamo dokumentu klāstu, lai nodrošinātu cilvēku iesaisti tieši viņiem vispiemērotākajos nodarbinātības pasākumos un veicinātu iekļaušanos darba tirgū.

To paredz Ministru kabineta noteikumu projekts Bezdarbnieka un darba meklētāja statusa piešķiršanas kārtība un statusa piešķiršanai nepieciešamie dokumenti, kas ceturtdien, 21. augustā izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Plānots, ka turpmāk bezdarbnieka un darba meklētāju statusa iegūšanai nepieciešamo iesniegumu veidlapas būs pieejamas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) interneta vietnē, kuras turpat nepieciešamības gadījumā varēs precizēt un papildināt.

Tāpat paredzēts, ka cilvēkam, kurš iepriekš būs strādājis kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Eiropas Ekonomikas zonas valstīm vai Šveices Konfederācijā, NVA būs jāuzrāda dokuments U2 Bezdarbnieka pabalsta tiesību saglabāšana (atļauja saņemt bezdarbnieka pabalstu, kad darbu meklē citā valstī, nevis tajā valstī, kurā cilvēks kļuva par bezdarbnieku) iepriekšējās E303 veidlapas vietā.

Tāpat cilvēkam, iesniedzot dokumentus NVA, vairs nebūs jāuzrāda algas nodokļu grāmatiņa papīra formātā, jo tā kopš 1. jūnija ir tikai elektroniska dokumenta formā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Beidzot kāda sakarīga ideja! Vēl varētu nolemt, ka bezdarbniekam jeb darba meklētājam būtu iespēja reizi 2 mēnešos atzīmēties internetā, ka darbu neesi atradis, citādi ir apgrūtinoši ikreiz braukt uz NVA filiāli, lai to vien apliecinātu. Turklāt ietaupītos valsts līdzekļi, jo varētu samazināt to darbinieku skaitu, kas to vien dara kā atzīmē un pasaka, kad jāatbrauc atkal. ja vēl no tiem ierēdņiem būtu jēga, bet te izskatās, ka uz nabaga bezdarbnieku rēķina kāds mēģina nopelnīt sev pensiju.

    • es nest kukul tur kur vajaga Atbildēt

      Nu kā tad, ies tagad arī vēl atzīmēties internetā – kur tad paliks tie darbinieki, kas cauru dienu tikai uzskaita atnācējus, kuri pasaka, ka darba vēl nav? P.s. jautājums par to atzīmēšanos – pie viņiem atzīmējas (zinu, jā), bet vai viņi arī reāli palīdz kaut ko vai mēģina ātrāk atkratīties? Man pirmdien jābrauc atzīmēties, jo nav atrasts piemērots darbs. Tad ko – atkal nozīmēs datumu uz atkalredzēšanos (atkalatzīmēšanos) vai arī kaut ko palīdzēs pa īstam tur?
      Ir stulbi sēdēt jau kuro mēnesi uz pakaļas mājās, bet ko lai es invalīds atrodu? Kur lai es atrodu labu pusslodzes darbu, kur es nesākšu mirt nost? Nu nav tāda darba. Darba vakances ir ļoti daudz, var atrast darbu, bet – vai var atrast piemērotu darbu, tā ir cita lieta.

Draugiem Facebook Twitter Google+