Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Veido dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Feimanis”

Foto - LetaFoto - Leta

Mārtiņa Freimaņa stāsts

Mārtiņa Freimaņa fonds, sadarbībā ar kinorežisoru Arvīdu Krievu, veido dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Feimanis”, kuras galvenais mērķis ir iemūžināt Mārtiņa Freimaņa piemiņu filmā, kas atspoguļotu ne tikai viņa personību un dzīvi, bet arī Latvijas mūzikas vēsturi, kuras sastāvdaļa ir arī Freimanis. Pilnmetrāžas filma būs vērtīgs videodokuments nākamajām paaudzēm, kas noteikti vēl zinās Mārtiņa dziesmas, kas pamazām pārvēršas par tautas dziesmām.

A. Krievs: “Iecere veidot filmu par Mārtiņu Freimani mums ar operatoru Dāvi Sīmani radās krietni sen un it kā nejauši. Meklējām aktierus spēlfilmai, ar rokas kameru tāpat “pafilmējot”, lai pieradinātu aktieri un redzējām, cik viegli Mārtiņš kontaktējas ar kameru. Bija skaidrs arī, ka toreiz vēl maz pazīstamā grupa “Tumsa” dienās kļūs slavena un tāds videomateriāls būs filmas vērts. A. Krieva rīcībā ir unikāli videomateriāli. Tādu nevienam citam nav! Un tur ir ne tikai spožā Mārtiņa dzīves puse, kādu redz publika uz skatuves… “Freimis jau dzīves laikā katram ir bijis savs Freimis. Kādam viņš ir bijis āksts, kādam labākais draugs, kādam estrādes karalis, citam – vienkāršs garāmgājējs. Tāpēc arī filmā – Freimis katram būs savs,” stāsta Kārlis Būmeisters.

Ideja par filmas veidošanu radās jau tad, kad Mārtiņš vel bija dzīvs, bet tā arī līdz šim nav apkopoti šie unikālie un nekur nepublicētie videomateriāli.

Filmas veidošanai nepieciešami vēl 18329 EUR. Lai piesaistītu trūkstošo finansējumu, MFF piedalās Labiedarbi.lv projektu konkursā. Tāpēc aprīlī aicinām balsot par dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis”! Tas prasīs tikai pāris minūtes, nemaksās ne centu, bet katra balss ļaus pietuvoties dokumentālās filmas nonākšanai uz lielajiem ekrāniem! Lūdzam ikkatru Mārtiņa un viņa mūzikas cienītāju veltīt savas 3 balsis dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” projektam!

1) http://www.labiedarbi.lv/lv/projekts/dokumentala-filma-freimis-martins-freimanis

2) http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi/?project=808

3) http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=808

Dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” pirmizrāde plānota Mārtiņdienā – 10.novembrī – Aizputē.

Sīkāka informācija www.mff.lv

Freimis turpina dzīvot:

http://www.tvplay.lv/parraides/bez-tabu/357399?autostart=true

Pievienot komentāru

Grupa "Tumsa" 25. jubilejā svin dzīviAr koncertu 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā savu 25 gadu jubilejas koncertturneju uzsāks grupa "Tumsa". Koncertos Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Rīgā grupas mūziķi sola svinēt dzīvi, izpildot gan "Tumsas" populārākās, gan arī jaunākās dziesmas.
FOTO: Melngalvju namā aizvadīta paraugballe “Elegances ritmos” (14)Sestdien Melngalvju namā risinājās balle “Elegances ritmos”, kurā viss notika pēc augstākajiem Vīnes baļļu standartiem. To organizēja balles deju kursu “Manieres” vadītājs
Draugiem Facebook Twitter Google+