×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Veido labāku un gaišāku Latviju

Karīnas Miezājas fotoKarīnas Miezājas foto

Ar lepnumu par cilvēkiem, kuri ar savu pašaizliedzīgo darbu veido Latviju labāku un gaišāku, Valsts prezidents Raimonds Vējonis 18. novembrī 58 personām pasniedza augstākos valsts apbalvojumus. Triju Zvaigžņu ordeni (V šķira) saņēma arī lībiešu kultūras darbiniece un novadpētniece Baiba Šuvcāne.

“Ir ļoti laba sajūta, ka darbs, ko daru, pamanīts un novērtēts ne tikai novada robežās, bet arī valsts līmenī. Gandarījums jau bija, kad par balvu uzzināju, bet ir tomēr atšķirība, kad ierodies Rīgas pilī valsts svētku dienā un esi viens no tiem, kuru dēļ šī ceremonija notiek. Emocionāli tas bija pārbagāts brīdis,” teic B. Šuvcāne, piebilstot, ka atzinība sniedz vēl papildu motivāciju turpināt darbu.

Tajā pašā dienā kultūrvērsturniece saņēma arī Kolkas novada Goda rakstu par izcilu ieguldījumu piekrastes un lībiešu tautas kultūrvēstures pētniecībā, iemūžināšanā un daudzināšanā. B. Šuvcāne nākamā gada februārī svinēs apaļu dzimšanas dienu. 1999. gadā viņa sāka strādāt Valsts īpaši aizsargājamā lībiešu kultūrvēsturiskajā teritorijā “Lībiešu krasts”. Tad arī tapa pirmās lībiešu kultūrvēsturei veltītās publikācijas – vispirms kopā ar māti, lībiešu vēstures pētnieci Valdu Mariju Šuvcāni, bet pēc mātes aiziešanas mūžībā darbs nav aprāvies. B. Šuvcāne sarakstījusi grāmatas “Senais lībiešu ciems Kolka”, “Lībiešu krasta stāsti”, kā arī “Lauku Avīzes” izdevniecībā iznākušo darbu “Sauc par Vaidi mūsu ciemu”, par kuru autore šopavasar saņēma Aleksandra Pelēča balvu.

Patlaban “Lauku Avīzes” izdevniecībā top jauns B. Šuvcānes darbs – bagātīgi ilustrēts izdevums “Kurzemes lībiešu krasts” par krasta ciemiem, to savdabību, raksturīgo un kultūrvēsturisko mantojumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+