Mobilā versija
+9.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Veido piemiņas zīmi liepupiešiem

Foto: Andris ZundeFoto: Andris Zunde

Piemiņas akmens pamatu liešana.

Pateicoties Nīderlandes organizācijas Koninklijke Nederlansche Heidemaatschappij un Salacgrīvas novada projekta “Sabiedrība ar dvēseli” atbalstam, uzsākta piemiņas zīmes liepupiešiem izveide, portālā salacgriva.lv raksta projekta grupas koordinators Andris Zunde.

Tā iecerēta kā betonēts altārveida paaugstinājums, uz kura novietots laukakmens ar gravējumiem. Kopā ar mākslinieci Dignu Čuikovu, draudzes priekšnieku Juri Staģi un akmeņkali Rodžeru Veidi noskatīta vieta un izvēlēts arī pats akmens, kas būs aptuveni divus metrus augts un sešas tonnas smags.

Jau 5. jūlijā notikusi pamata betonēšanas talka, un patlaban akmeņkalis darbojas pie akmens pirmapstrādes un gravējumu laukumu izveides.

Piemiņas akmens pamatos ieguldīta arī kapsula ar tās dienas laikrakstu, monētām un vēstījumu nākošajām paaudzēm. Par talkas zupu parūpējās Arta Zunde un Baiba Muižniece.

Piemiņas zīmi plānots atklāt Liepupes pagasta svētkos 26. jūlijā plkst. 12, un turpmāk tā kalpos kā vieta goda un cieņas atdošanai Liepupes pagasta vēsturei un liepupiešiem.

Pie piemiņas akmens plānots uzstādīt arī karoga mastu, iestādīt košumkrūmus un ierīkot apgaismojumu.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+