×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Veido tehnoloģisko risinājumu LNB ekspozīcijai “Grāmata Latvijā”

Foto: Toms TaukulisFoto: Toms Taukulis

Ekspozīcijas IT sistēmas arhitektūru un programmēšanu nodrošinās tehnoloģiju un dizaina studijas "WARP" inženieris Reinis Adovičs un programmētājs Renārs Vilnis.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” nozīmīga loma būs digitālajiem risinājumiem, jo tajā paredzēti 34 dažādi stendi ar digitālu saturu, LA.lv pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Ekspozīcijas IT sistēmas arhitektūru un programmēšanu nodrošinās tehnoloģiju un dizaina studijas “WARP” inženieris Reinis Adovičs un programmētājs Renārs Vilnis. Studija “WARP” rada dizaina projektus un dažādus digitālus risinājumus – sākot ar mājaslapu un aplikāciju izstrādi, beidzot ar netradicionāliem multimediāliem risinājumiem, kuru izstrādei tiek izmantotas zināšanas arhitektūrā, dizainā, mehānikā, programmēšanā un elektronikā.

“WARP” domā arī par to, lai ekspozīcijas digitālā sistēma vēlāk būtu viegli vadāma. IT inženieris R. Adovičs stāsta: “Ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” darbiniekiem būs iespējams attālināti pārvaldīt, papildināt visu ekspozīcijas saturu – tekstus, bildes, video, audio. Ekspozīcijas darba laiki tiks automatizēti, kas nozīmē visas risinājumā iesaistītās tehnikas un programmatūras automātisku ieslēgšanos un izslēgšanos. Mums patīk arī doma par energoefektivitāti.”

Sarežģītākais, bet vienlaikus interesantākais darbs ir pie ekspozīcijas daļas “Gars” instalācijas, kurā, apmeklētājam fiziski šķirstot grāmatu, tiek ietekmēts digitālais saturs – apmeklētājs to pieredzēs kā dažādu vizuālu un audiālu tēlu maiņu.

“WARP” pārstāvji atzīst, ka īpašu enerģiju velta tam, lai satura vadības sistēma būtu draudzīga tās paredzamajiem lietotājiem – ekspozīcijas apmeklētājiem. Tāpat tehnoloģijas tiek pakārtotas saturam, nevis otrādi: “Cenšamies, lai tehnoloģiskie risinājumi kalpotu nemanāmi. Saturs ir karalis.”

LNB pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā” ar īpašu svētku programmu tiks atklāta LNB 97. gadadienā – 29. augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+