×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Veido videsižetus par Kurzemes un Zemgales amatniekiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

SIA “Grafiskās vides pasaule” pārstāvji Artūrs Dombrovskis ar kolēģi Ventu Feldmani gatavo videosižetus par amatniecību Latvijā, portālam LA.lv pavēstīja informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Ventspils novadā viņi satikās ar ērģeļbūvētāju Jāni Kalniņu (Ugāle), rokdarbu kopas “Paukers” (Ance) un Ivara Peldeķa vadītās viduslaiku tradīciju kopas “Pūrs” (Piltene) pārstāvjiem, arī zemnieku saimniecības “Bērziņi” īpašniekiem Ingu un Juri Lastovskiem (Jūrkalne).

Projekta mērķis ir informēt par amatniekiem, tādējādi veicinot viņu atpazīstamību ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā. “Mēs neveidojam reklāmu burtiskā nozīmē, bet uzklausām stāstus, iepazīstinot cilvēkus ar tiem amatniekiem, kuri uzņem arī tūristus,” atklāj Artūrs. “Latvija šādā ziņā ir unikāla, mums ir ļoti daudz amatnieku. Veidojot sižetus, apciemosim aptuveni 60 no viņiem. Saņemot darba uzdevumu, mums tika teikts, ka jāizveido piecu minūšu sižets, tomēr vienojāmies par vairākiem un garākiem, jo to, ko esam uzzinājuši, nevar ietilpināt piecās minūtēs,” piebilst autors

Satiekoties ar Jāni Kalniņu, operatorus saistījis ugālnieka dzīvesstāsts un vēstījums par ērģeļu likteni. “Uzzinājām ne tikai to, kā Jānis pievērsās amatniecībai, bet arī to, kāda attieksme pret šo instrumentu bija padomju laikos. Savukārt Ancē iepazināmies ar ļoti aktīviem pensionāriem, kuri nesēž mājās pie televizora, bet regulāri tiekas un rada skaistus rokdarbus. Es “Paukerā” pat sievai lakatu nopirku!” priecājas filmas veidotāji.

Sižetus par amatniekiem SIA “Grafiskās vides pasaule” pasūtījis Zemgales Plānošanas reģions, un uzņēmums paredz, ka tie būs gatavi rudenī. Sižetus paredzēts izplatīt sociālajos tīklos un rādīt Spānijā, kur notiks starptautiska projekta partneru tikšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+