Pasaulē
Eiropa

Veidojas jauni imigrācijas maršruti 16

Foto AP/Scanpix/LETA

Eiropā izveidojušies jauni nelegālās imigrācijas maršruti caur Spāniju un Rumāniju, cilvēku kontrabandistiem cenšoties apiet šķēršļus, ko Eiropas Savienība nelegālajai imigrācijai radījusi Vidusjūras austrumu un centrālajā daļā, paziņoja Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) amatpersona.

Imigrantu skaits, kas ierodas pa šiem maršrutiem, ir relatīvi zems, tomēr jaunie maršruti signalizē, ka cilvēku kontrabandisti meklē alternatīvas ES sasniegšanai, sacīja IOM Eiropas biroja direktors Eudženjo Ambrozi. Atbilstoši IOM datiem, Spānijā pa jūras ceļu 2017. gadā ieradušies 10 300 cilvēku. Ambrozi sacīja, ka tas “nav milzīgs skaitlis”, tomēr tas ir četras reizes lielāks nekā 2016. gadā. Vairāki simti imigrantu ieradušies Rumānijā, šķērsojot Melno jūru, viņš norādīja. “Tā ir skaidra pazīme, ka kontrabandisti raugās pēc alternatīvām, lai turpinātu biznesu,” sacīja Ambrozi. Tas arī ir signāls, ka ES imigrācijas ierobežošanas politika nav efektīva.

Šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies teju 130 000 nelegālo imigrantu. Pa jūras ceļu ieradušos imigrantu skaits ir krities kopš 2015. gada, kad pa Vidusjūru Eiropā ieradās rekordliels skaits nelegālo imigrantu – viens miljons.

LA.lv