×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Veidos atsevišķu pabalstu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai (11)

Lampa_Shutterstock_1

Lai kompensētu trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem elektroenerģijas tarifu kāpumu, tiks veidots jauns pabalsts, par to šodien vienojušies ekonomikas un labklājības ministri Vjačeslavs Dombrovskis (RP) un Uldis Augulis (ZZS), kā arī Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis.

Kā pastāstīja ekonomikas ministra padomniece Anna Kononova, to minētie eksperti atzinuši par “lētāko ceļu no izmaksu viedokļa”. Jauno pabalstu administrēs Labklājības ministrija, savukārt Ekonomikas ministrija ir gatava novirzīt tam papildu finansējumu.

Kononova sacīja, ka patlaban grūti spriest par nepieciešamo finansējuma apjomu, jo nav zināms, cik cilvēkiem pabalsts būs nepieciešams, tomēr EM jau esot apzinājusi programmas, no kurām šim mērķim pārdalīt līdzekļus.

Vienlaikus tiek plānots, ka pabalsta lielums uz vienu mājsaimniecību gadā varētu būt 60 eiro, jo par tik vidēji varētu pieaugt mājsaimniecību izmaksas elektrībai.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa.

Tiek prognozēts, ka tirgus liberalizācijas rezultātā pieaugs elektroenerģijas tarifi. Lai palīdzētu trūcīgiem un maznodrošinātiem cilvēkiem norēķināties par elektrību, sākotnēji bija plānots pašvaldībām piešķirt mērķdotācijas dzīvokļa pabalstu izmaksas nodrošināšanai. Tās bija plānotas 15% apmērā no pašvaldības faktiski izlietotajiem līdzekļiem dzīvokļa pabalsta izmaksai.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Skaisti izdomāts ! Konkrētu maksājumu vietā , jaunas birokrātu – dalītāju darba vietas .

 2. Kāpēc valdība grib lielu sabiedrības daļu pakļaut pabalstu prasītāju kategorijai? Vai tie,kas saņem mazas algas un pensijas 230 eiro apmērā varēs izdzīvot? Elektrības cena pacels visu ražojumu izmaksas un strauji celsies cenas visam! Kas to kompensēs??? Būs atkal jāsavelk jostas?

 3. Ekonomikas ministrija drīzāk papildu finansējumu varētu novirzīt dzīvokļu aprīkošanai ar individuālajiem siltumenerģijas mērītājiem-aloktoriem,saskaņā ar Eiropas komisijas (EK}Energoefektivitātes un energotaupības jaunās (jau pagājuši vairāki gadi!) direktīvas prasībām!

 4. No vārdiem pie darbiem! Atbildēt

  Bet,kā būtu ja izveidotu atsevišķu,pašu zemāko,Māstrihtas kritērijiem pēc visiem parametriem atbilstošu-6% pievienotās vērtības nodokļa likmi pārtikai,kā Māstrihtā,Amsterdamā,arī Roterdamā,Briselē,Leidenē un pat Lisabonā? Iepriekšējais finanšu ministrs taču mum solīja,ka Latvija atbildīs Māstrihtas kritērijiem pēc visiem parametriem!
  Vai kādam ir iebildumi?

 5. pārdomām>Kas īsti notiek? Atbildēt

  prieks ka trūcīgās,daudz bērnu ģimenes saņem atbalstu un mazāk maksās par elektrību…bet ir viens liels BET kā būs ar tiem kas nav trūcīgi,nerunaju tagad par bagātiem tiem nav naudas netruks..iet runa par vidējiem cilvēkiem kas sanem 100 lidz 350 eiro … šo nastu kuru vajadzetu nest visiem kopā sāk uztrauk tie kas nav trūcīgi ari viņi neizturēs šo cenu kapumu elektrībām un noklūs sev pabalsta bet pabalsts nav mūžīgs jo pabalsts ari tas var beigsies un ko tad darīs…basi iedomāties vai ka saksies dzunglu likumi!

 6. Putas tautai un pelmeņi zaļajiem un puķkopjiem un visiem rokās dakšinas? Cik % pavāriem? Vai tā ir tautsaimniecība?

 7. Kas dīvaini, ka visus valdības un saeimas “projektus”, kas MAZINA iedzīvotāju izdzīvošanas spēju, uzliek uz pilsētu/ novadu domju pleciem – lai maksā NABAGIEM (nosauksim lietas īstajos vārdos!), kas ir vismaz 65 % no kopējā iedzīvotāju skaita, pabalstus.
  Ja Lv patiesais bezdarba līmenis ir vismaz 25%, ja pat lielāks, tas nozīmē, ka arī pašvaldības vnk nebūs spējīgas paīdzēt visiem Lv 65 % nabagu…
  Jautājums, KAS lobē šo Latvenergo “projektu”, jo kā zināms, tā NAV Eiropas Savienības prasība ŠĀDI “liberalizēt” elektroenerģijas tirgu ???

  • ========Jautājums, KAS lobē šo Latvenergo “projektu”, jo kā zināms, tā NAV Eiropas Savienības prasība ŠĀDI “liberalizēt” elektroenerģijas tirgu ???======

   Nu pavisam nepareiza jautājuma nostādne.Jautājums:”Kurš piepilda savas kabatas no šī pasākuma?!?!???!!!””

 8. `Pabalsts!? Kārtējā saimniekošanas kļūda. Kur ņems to naudu? Valstī nav saimnieka. Ekonomika iznīcināta.

 9. Pabalsti nav izeja no situācijas. Darbaspējīgie jānodrošina ar darbu un algām, kuras atbilst preču un pakalpojumu cenām, un pensionāri ar atbilstošām pensijām. Tad arī pabalsti nebūs vajadzīgi.

 10. Vai nevarētu paskaidrot kāpēc jāceļ cenas elektrībai? Latvenergo peļņa mērāma daudzos miljonos, ūdens Daugavā dārgāks nekļūst, nezinu cik tur tās taisnības, bet pat gāzes cena nedaudz kritusies. Par tādu peļņu varētu lieljaudīgu elektrostaciju uzcelt, bet mums plēš 10 ādas. Mūsu draudzes baznīcā mēneša patēriņš nepārsniedz 7 eiro, bet rēķinu saņemam par turpat 30 eiro. Un nav redzēts, ka mūsu līnija kura stiepjas 150 metru garumā pēdējos 10 gados būtu diži remontēta. Par ko man brīvā tirgus apstākļos jāpārmaksā nevienam nevajadzīgā zaļā vai kāda tur cita enerģija/ Ja tirgus cenas, tad tirgus un nevis piespiedu nodeva varnešu draugiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+