Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
8. oktobris, 2015
Drukāt

Veidos ceļojošu fotoizstādi par LNB jauno ēku

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība iecerējusi veidot ceļojošo fotoizstādi un katalogu par arhitekta Gunāra Birkerta projektēto Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) Rīgā un izcilākajām bibliotēkām Latvijā, aģentūra BNS uzzināja Rīgas domē.

Izstāde “Birkerts un Latvijas Nacionālā bibliotēka – konteksti” iecerēta kā LNB ekspozīcija uz 12 mobiliem lielformāta stendiem, ko paredzēts izstādīt ārvalstīs un Latvijā. Ceļojošā izstāde kopā ar līdzšinējiem biedrības īstenotajiem projektiem – grāmatu “Latvijas Nacionālā bibliotēka. Arhitekts Gunārs Birkerts” un biedrības izdotajiem bukletiem – būs apskatāma Latvijas vēstniecību organizētajos Latvijas kultūru un pilsētu arhitektūru reprezentējošos pasākumos, citu pilsētu lielajās bibliotēkās, kā arī Latvijas publiskajās bibliotēkās, norādīts projekta pieteikumā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien atbalstīja projekta līdzfinansēšanu 3000 eiro apmērā.

LNB ar nedēļu garu pasākumu programmu atklāja 2014. gada augustā.

LNB jaunās ēkas būvniecības izmaksas bija 163,1 miljons eiro. Līgumu valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008. gada 15. maijā. Ekspluatācijā tā tika nodota 6. jūnijā.

Pievienot komentāru

"Jevropejec" krievu tusiņā. Intars Busulis par karjeru kaimiņvalstī (5)"Labi, uz Krimu es nebrauktu. Bet arī karā neiesaistītos – negribu darīt neko sliktu. Brīžiem ir sajūta, ka esmu tāds kā amortizators – miera nesējs," saka dziedātājs Intars Busulis
Draugiem Facebook Twitter Google+