×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Veidos Eiro ieviešanas koordinācijas padomi

Foto - LETAFoto - LETA

Piektdien valdības ministru sanāksmē par Latvijas gatavošanos eiro ieviešanai panākta vienošanās izveidot Eiro ieviešanas koordinācijas padomi, pēc sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Padomi vadīs Ministru prezidents, un tajā strādās ārlietu, finanšu, ekonomikas un tieslietu ministri, Latvijas Bankas prezidents un vēl vairāki pārstāvji. Valdības līmeņa padomes mērķis būs nodrošināt pēc iespējas efektīvāku un sekmīgāku eiro ieviešanu Latvijā.

“Jāstrādā turpmākos mēnešus būs ļoti intensīvi,” brīdināja premjers.

Viņš norādīja, ka seminārā pārrunāti gan tehniski eiro ieviešanas jautājumi, gan arī notikusi diskusija par eiro ieviešanas plusiem un mīnusiem. Tāpat spriests par eiro ieviešanas komunikācijas plāna tālāku pilnveidošanu.

Vienlaikus Dombrovskis uzsvēra, ka skaidrošanas darbs par eiro ieviešanu jau ir sācies. “No valdības puses arī būs aizvien vairāk informācijas, skaidrojot gan tehniskos aspektus, gan arī tīri konceptuāli plusus un mīnusus, kāpēc Latvijai ir svarīgi pievienoties eirozonai.”

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pēc sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka eiro ieviešanai svarīga ir ne tikai komunikācija ar sabiedrību, novēršot pastāvošos mītus un baumas, bet arī jautājumu, kas skar ārpolitiskās aktivitātes, koordinācija. “Mums ir jāstrādā ar visām eirozonas dalībvalstīm, tas ir arī politisks lēmums, tie nav tikai tehniski kritēriji,” sacīja ārlietu ministrs.

Tāpat Rinkēvičs pauda cerību, ka Saeimas pozīcija un opozīcija būs pietiekami konstruktīva un sapratīs, ka “nav vietas lielām politiskām spēlēm, jo tas ir Latvijas valsts ārējās drošības un ekonomiskās attīstības jautājums”.

Plānots, ka nākamnedēļ, 22.janvārī, Ministru kabineta sēdē tiks izskatīti grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 19.septembra rīkojumā “Par Latvijas Nacionālo eiro ieviešanas plānu” un jautājums par Eiro ieviešanas koordinācijas padomes izveidi, aģentūru LETA informēja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+