Kultūra
Mūzika

Veidos jauniešu diksilendu0


Informatīvs foto
Informatīvs foto
Foto: Pexels.com

Rīgā tiek veidots šobrīd mūsu valstī vienīgais bērnu un jauniešu diksilends, kura radīšanā aicināti piedalīties jaunie mūziķi ar priekšzināšanām pūšamo un sitamo instrumentu, kā arī klavieru, ģitāras un basģitāras spēlē, šodien paziņoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Diksilends savu darbību sāks 2018. gada septembrī un tajā paredzētas vairākas vecuma un sagatavotības grupas.

Diksilends paredzēts kā interešu izglītības programma bērnu un jauniešu centrā “Altona”, kur notiks arī ansambļa mēģinājumi. Bērnu un jauniešu diksilenda dalībnieku vēlamais vecums no 10 līdz 18 gadiem, lai veidotu vairākus audzēkņu gadiem un prasmēm atbilstošus sastāvus.

“Lai darbotos šajā muzikālajā kolektīvā, bērniem un jauniešiem jābūt vismaz ar minimālām instrumentu spēles priekšzināšanām. Muzikālajā kolektīvā tiek gaidīti bērni no mūzikas skolām, kā arī tie, kuri mācības šajās skolās dažādu iemeslu dēļ ir pārtraukuši, un jaunieši, kuri mūzikas prasmes apguvuši pašmācības ceļā,” pauda Vilde.

“Ideju veidot bērnu un jauniešu diksilendu rosināja fakts, ka arvien vairāk pasaules valstīs atdzimst šis mūzikas stils, gūstot lielu klausītāju atsaucību. Cik zināms, – šobrīd ne Rīgā, ne Latvijā, ne pat Baltijā nav šāda muzikāla kolektīva. Vērojot Vecrīgas ielās muzicējošos jaunos censoņus, jādomā, ka iespēja nodarboties ar šādu spēlēšanas veidu, viņiem būtu saistoša un interesanta”, tā ideju veidot jaunu muzikālu kolektīvu raksturo interešu izglītības programmas vadītājs, mūziķis Ainārs Vilde.

LA.lv