×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Veidos starpinstitucionālu darba grupu likumprojekta izstrādei par brīvdienu piešķiršanu pēc Dziesmu un deju svētkiem

foto - Letafoto - Leta

Šonedēļ notikušajā Dziesmu un deju svētku padomē akceptēts priekšlikums, ka tiek veidota starpministriju-starpinstitucionālā darba grupa, lai izstrādātu likumprojektu par brīvdienas (svētku dienas) piešķiršanu saistībā ar Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēgumu.

Ministru kabinetam likumprojekts ir jāiesniedz Saeimā līdz 2013. gada 31. decembrim, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Plānots izstrādāt grozījumu likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, nosakot, ka Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma diena ir svētku diena un nākamā darba diena nosakāma par brīvdienu.

Jau ziņots, ka šovasar XV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku rīkotāji rosināja dienu pēc svētkiem pasludināt par brīvdienu visiem iedzīvotājiem, pārceļot darba dienu uz citu laiku.

Tomēr Saeimas deputāti šovasar galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, nosakot, ka šogad Dziesmu un deju svētku dalībniekiem nākamajā dienā pēc svētku noslēguma pienāksies brīvdiena. Brīvdienas pienācās tiem svētku dalībniekiem, kuri bija vērsušies ar iesniegumu pie darba devēja.

Svētku rīkotāji šovasar bija gandarīti par šādu kompromisa risinājumu, paužot cerību, ka nākamajos svētkos pirmā darba diena pēc svētkiem būs brīvdiena visiem.

Nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki notiks 2018. gadā, kad Latvija svinēs simtgadi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+