×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Veikalā “Maxima” Valmierā nobrukuši piekaramie griesti (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Veikals "Maxima"

Vakar Valmierā, veikalā “Maxima” Georga Apiņa ielā, nobrukuši piekaramie griesti, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona priekšnieks Jānis Skrastiņš. Cilvēki negadījumā neesot cietuši.

Pēc Skrastiņa teiktā, VUGD par notikušo uzzinājis tikai šodien no masu medijiem.

Skrastiņš pastāstīja, ka VUGD darbinieki šodien devušies uz notikuma vietu, kur konstatējuši, ka vakar nokrituši iekaramie griesti. Lai arī brukušas nav griestu konstrukcijas, Skrastiņš atzina, ka šo gadījumu vajadzētu papētīt pamatīgāk – kādēļ vieglās konstrukcijas no griestiem ir atdalījušās, lai nodrošinātu, ka notikušais neatkārtotos. “Rekomendētu tomēr ēkas īpašniekus piesaistīt kādu būvniecības speciālistu, lai pārliecinātos par ēkas drošību,” norādīja glābējs un piebilda, ka vizuāli bojājumi griestu konstrukcijās neesot redzami.

Kā stāstīja veikalu šodien apmeklējušie iedzīvotāji, patlaban vairs gandrīz nekas neliecinot par vakar notikušo, izņemot putekļus, kas klājot grīdu, un griestos vietām manāmie vadi. Patlaban ēkā darbojas visi veikali, tā darbība nav traucēta.

Veikala informācijas centrā aģentūra LETA noskaidroja, ka sākotnēji nokritis “Čili picas” ēstuves uzraksts, bet pēcāk, to labojot, nokritušas arī vieglās konstrukcijas. Veikala pārstāvji uzskata, ka iedzīvotāju sociālajos tīklos publicētie attēli veido ievērojami dramatiskāku attēlu, nekā tas bijis patiesībā, jo tie iekļāvuši arī restorāna uzraksta remontdarbu nekārtību.

Veikala darbinieki arī norādīja, ka notikumā cilvēki nav cietuši. Tehniskie darbinieki veikala vadībai teikuši, ka glābšanas dienestu saukšana un pircēju evakuācija neesot nepieciešama, jo nekādas briesmas veikala apmeklētājiem un ēkai nedraudot, tāpēc nekas tāds nav darīts.

“Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs Jānis Beseris stāstīja, ka negadījums “Maxima XX” veikalā Valmierā vakar noticis, kādam apmeklētājam gaitenī aizķerot un nogāžot nomnieka reklāmas izkārtni, kā rezultātā tā krītot aizķēra arī vieglas konstrukcijas iekaramos griestus un nokrita arī divi dekoratīvo griestu kvadrāti.

“Tūlīt pēc starpgadījuma veikala apsargi norobežoja notikuma vietu un izsauca tehnisko dienestu, kā arī tika slēgti blakus esošo nomnieku veikali, lai pārliecinātos, ka apmeklētājiem nedraud nekāda veida briesmas. Tehniskais dienests norobežotajā teritorijā uzsāka iekaramo griestu remontdarbus un, apskatot to konstrukciju, tika pieņemts lēmums veikt visu iekaramo griestu posma demontāžu, un, to uzsākot, atsevišķs dekoratīvo iekaramo griestu posms norobežotajā teritorijā nokrita,” informēja Beseris.

Tā kā tie bija lokāla rakstura remontdarbi, kas notika norobežotā teritorijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzība situācijas risināšanai netika piesaistīta, piebilda Beseris.

“Cilvēki šajā starpgadījumā nav cietuši, un, tā kā nekādi draudi nav konstatēti un piekaramo griestu remonts notiek norobežotā teritorijā, veikals turpina darbu,” teica Beseris.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.novembrī veikalā “Maxima” Rīgā, Zolitūdē, iebruka ēkas jumts un bojā gāja 54 cilvēki.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vot āmurgalvas, kad piekaramie griesti nokrīt visus evakuē a, kad lielie griestie brūk visiem poh. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+