Latvijā
Sabiedrība

Veikalā “Rimi” aicina ziedot pārtiku senioriem un ģimenēm. Ko likt pakā?1

Foto-LETA

“Paēdušai Latvijai” projekta īstenotāji aicina piedalīties tradicionālajā labdarības akcijā un piepildīt pārtikas pakas.

Sestdien, 9. novembrī, “Rimi” veikalos Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās jau astoto reizi norisināsies labdarības akcija “Paēdušai Latvijai”.

Tās laikā ikviens aicināts papildus saviem ikdienas pirkumiem iegādāties produktus un piepildīt pārtikas paku, lai palīdzētu trūkumā nonākušām ģimenēm, kurās aug bērni, senioriem un personām ar invaliditāti un zemiem ienākumiem.

Akciju organizē pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” un veikalu tīkls “Rimi Latvia”.

Šoreiz akcijā piedalīsies 42 “Rimi” veikali, no tiem 14 veikali Rīgā, 4 – Daugavpilī, pa diviem veikaliem Rēzeknē, Ventspilī un Liepājā, kā arī veikali citviet Latvijā.

Pēdējos trīs gadus “Rimi” sadarbojas ar “Pārtikas banku”, ziedojot produktus lielākā apjomā un divreiz gadā palīdzot organizēt pārtikas paku akcijas veikalos visā Latvijā.

“Šīs akcijas ietvaros ir

iespēja ikvienam palīdzēt piepildīt pārtikas paku ģimenēm un senioriem, kuri sastopas ar lielām finansiālām grūtībām.

Mūsu sadarbības laikā kopā esam piepildījuši vairāk nekā 41 000 pārtikas paku, un ceru, ka mūsu klientu atsaucība būs tikpat liela,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala.

Pārtikas pakā ieteicams likt produktus ar garu derīguma termiņu

– miežu putraimus, mannu, auzu pārslas, makaronus, rīsus, miltus, eļļu, gaļas vai zivju konservus, cukuru, margarīnu, buljona kubiņus, zirņus, pupiņas un kādu gardumu ar ilgu uzglabāšanas termiņu mazākajiem pārtikas paku saņēmējiem.

“Pirms desmit gadiem, kad tika izveidota “Pārtikas banka”, daudzām ģimenēm ekonomiskās krīzes dēļ bija nepieciešama ārkārtas palīdzība. Tomēr arī šobrīd ir daudzas ģimenes, kuras negaidot sastopas ar lielām finansiālām grūtībām.

Visbiežāk palīdzību lūdz vientuļie vecāki ar diviem bērniem, kuru ienākumi nepārsniedz 350 eiro mēnesī un kuriem nav iespēju saņemt trūcīgā vai maznodrošinātā statusu.

Pārtikas paka, kas cilvēkiem ar augstākiem ienākumiem šķiet pavisam neliels atspaids, var izrādīties milzīgs dārgums tiem, kam patiešām klājas grūti,” pauž Agita Kraukle, pārtikas bankas “Paēdušai” Latvijai vadītāja.

Latvijas Samariešu apvienības pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” organizē dažāda veida palīdzību ģimenēm, kuras nonākušas trūkumā – gan komplektējot pārtikas pakas, gan organizējot izklaidējošus un izglītojošus pasākumus. Lielveikalu tīkls Rimi ir pastāvīgs pārtikas bankas atbalstītājs un partneris.

LA.lv
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes…
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
1939. gada 12. novembrī. Kur pazuduši tauki?
3 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1919. gada 12. novembrī
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Stingrākas prasības studentiem, bet mazāk budžeta vietu?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Rekviēms LNT jāatskaņo pēc īpašnieku, amerikāņu investoru vēlmes…
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Bostonas aizsardzība noēd Porziņģi
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cērps oficiāli pieteicies kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu
2 stundas