×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. novembris, 2017
Drukāt

Veikalam jāpiesakās, pastu slēgs: dzīve Latgales ciemā (24)

ciems1

Pirms desmit gadiem Latvijā bija 7724 ciemi, pirms pieciem gadiem – 7006 ciemi, bet šobrīd 6319 ciemi. Daļa no ciemiem ir izmirusi.

Viļakas novada Vecumu pagastā pēdējos gados izmiruši ir deviņi ciemi. “Deviņi ir tukši, kur nav neviena iedzīvotāja, faktiski viņi no kartes ir izzuduši. Deviņi ir tādi ciemi, kur ir tikai viens iedzīvotājs vai viena saimniecība,” saka Vecumu pagasta pārvaldes vadītāja Ligija Logina.

Pēc viņas vārdiem, – ja iedzīvotāji, kas šeit deklarējušies, bet strādā Rīgā, izdeklarētos, situācija būtu dramatiska, jo nodokļi “paliktu” Rīgā. “Tas bums jau bija, tā sauktās Ušakova politikas dēļ, kad Rīgā visādas atlaides piesolīja,” min Logina.

Vai gandrīz izmirušie ciemi var atdzimt?

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. KĀDAS IR PAŠVALDĪBAS FUNKCIJAS?tIKAI ŅEMT NO IEDZĪVOTĀJA NODOKĻUS,MANUPRĀT, ARĪ RŪIPĒTIES TĀ KĀ VAJADZĒTU?

 2. Paldies par komentāru! Neeat vienīgais, kas domā līdzīgi.

 3. Es domāju, ka tas ir dabisks process un nav tur ko vaimanāt! Nav jācenšas mākslīgi saglabāt izmirstošus ciemus, jo tur tāpat nav un nebūs nekādu perspektīvu.

 4. Tepat blakus Baltkrievijā pilsētās dzīvo vēl lielāks procents iedzīvotāju nekā Latvijā. Mums arī tā būsun tā ir pavisam normāla parādība, ka cilvēki pārvācas uz dzīvi pilsētās.

 5. Toties:
  “Lai arī Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča alga visnotaļ ievērojama – teju 151 000 eiro gadā un būtiski lielāka par Igaunijas un Lietuvas valsts banku vadītāju alga, viņš uzskata, ka tā vēl nav pietiekamā līmenī. Viņš pārliecināts, ka Latvijas Bankas darbinieku algas ir pārāk zemas un tām jāaug.”
  Kur aitas, tur cirpēji…
  Vēl sarakstu var turpināt ar citu darboņu algām, un kādā līmenī tās paceļ visas Latvijas vidējo algu…
  Tad vēl Latvijas izaugsmi “atbalstošā” nodokļu sistēma…
  Pat bēgļiem esam netīkami, kur nu vēl pašiem…

 6. Paldies mūsu valdībai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Latvijas iznīcināšanas plāns īstenojas veiksmīgi…
  Un ko tik vēl nepieredzēsim!
  Un latvieši tik rejās savā starpā komentāros…..
  Ko no tādiem var gribēt… ??? Ebreji savējo no sūdiem izvilks… Krievi par savējiem ar dūrēm iztīrīs ceļu… Čigāns savējo nelaimē neatstās… Latvietis tik skatās, kur rietumu pakaļa, lai var ….

 7. Paldies mūsu valdībai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Latvijas iznīcināšanas plāns īstenojas veiksmīgi…
  Un ko tik vēl nepieredzēsim!
  Un latvieši tik rejās savā starpā komentāros…..
  Ko no tādiem var gribēt… ??? Ebreji savējo no sūdiem izvilks… Krievi par savējiem ar dūrēm iztīrīs ceļu… Čigāns savējo nelaimē neatstās… Latvietis tik skatās, kur rietumu pakaļa, lai var ….

 8. Rungainis,lauku nidejs,laimigs un paedis

 9. Rungainis laimigs un paedis.

 10. Man kāds jauks kungs teica Latgalē viss notiek!!! Redz, kas notiek….

 11. Kurzemē jau nav labāk!

 12. bez komentariem!latvija rulle!uz elli!

 13. Tada ir valdibas politika – attirit zemi no cilvekiem arnepardomatu nodoklu politiku. . Mes sava ciema 3 sievas bijam palikusas. Es aizbraucu…. Palika 2. Kad zemi pirku, ne mantoju – nodoklis bija 20-30 Lati dzivas naudas. Tagad nodoklis 178 jevreiskus rublu. Zemi apstradaju, lidumus nolidu, pat melioraciju renovejam , lai plauktu un zeltu lauki. Bet valsts ar mums spelejas – stradajat? elpojat? – mes jums nodokliti klat, jo mistiska tirgus vertiba ss.lv. Mes jums masinas ekspluatacijai par skati, celu nodokli, octu, un passaprotami – riepu komplekts viens pa gadu. Runat par konkurenci ES ir glupi. Subsidijas mazakas jevrosojuza. Un ka pateica intervija jevrosojuza ministrs, subsidijas vienadas busot varbut 30taja gada. Seit, kur esmu tagad – cilveki dzivo un strada mazak, sanem vairak, dzivo labak.
  manapnicis brinumu gaidit.

 14. Tā būs ar visu Latviju. NATO bāzes varēs bez bēdu iekārtoties.

  • neslapini biksēs ! Atbildēt

   Tavā rašē NATO bāzes nebūs !!!

   • Revolūcijas izsapņo un izlolo dzejnieki un filozofi, tās īsteno fanātiķi, bet ruzultātus plūc neģēļi……
    Kad Latvija izstājās no PSRS, tā bija visattīstītāka no PSRS republikām: attīstīta rūpniecība un lauksaimniecība – ražojām elektroniku, vilcienus, tramvajus un daudz, daudz ko cita. Rīgā vien bija 560 lielas un mazas rūpnīcas. Ražojām savus apģērbus un apavus… Un lielāko daļu no saražotā ekspotējām. Ar lauksaimniecības produktiem barojām pusi Savienības….
    Izstājoties no PSRS Latvija nebija nevienam parādā nevienu santīmu !!!
    Tad pie varas nāca Bodmanis ar savu “Latvijas Ceļa” kliķi – neviens jau tā īsti neanalizēja, kādi “zēni” tur bija savākušies – izbijušie komunistu partijnieki, kas viegli pārkrāsojās par neatkarības cīnītājiem. Bet viņiem bija TIKAI viens dzinulis – ātri kļūt bagātiem, bet na ar darbu, bet veikli pārdalot valsts (tātad visai tautai piederošo) mantu. Un VISI uz 99% pašreizējie miljonāri, ir nevis sūri un grūti strādājuši, lai tos nopelnītu.
    Un trakākais, ka daudzus no viņiem vēl liek visaugstākos amatos. Paskatāties biogrāfijas – kas viņi ir bijuši PSRS laikos, un kas ir tagad.
    Bet pie viena, nez kāpēc, bija vēl jāiznīcina ražošana un lauksaimniecība… KĀPĒC?
    Valdošā kliķe visur bazūnē par krīzes pārvarēšanu. Bet salīdziniet tikai divus ciparus – par kādu summu Latvija eksportē savas preces, un par kādu summu importē. VISUS neatkarības gadus ir bijusi negatīva bilance. Imports vairākkārt pārsniedz eksportu. Bet kur tad tiek ņemta nauda? AIZŅEMOTIES! Un cik ilgi tā var turpināties?… Tikai tad, kad Latvija beidzot sāks pārdot vairāk, nekā pirkt – TIKAI TAD varēs teikt ka krīze ir pārvarēta! Ja mēs nodzīvosim līdz tādam brīdim….

Draugiem Facebook Twitter Google+