×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Veikalos pieaug skolēnu un pusaudžu izdarīto zādzību skaits

Foto-LETAFoto-LETA

Pēdējā laikā veikalos pieaug skolēnu un pusaudžu izdarīto zādzību skaits, aģentūrai BNS pastāstīja mazumtirgotāja “Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Viņš uzsvēra, ka, apkopojot zādzību statistiku “Maxima” veikalos visā Latvijā, salīdzinājumā ar pagājušo gadu būtiskas izmaiņas kopējā zādzību skaita ziņā nav novērotas, taču ir palielinājies to zādzību skaits, kuras paveic gados vecāki ļaudis, kas pārsvarā zog tādus pārtikas produktus kā siers, desa un kafija. “Tas acīmredzot ir izskaidrojams ar šo iedzīvotāju nelielajiem ienākumiem,” atzina Andiņš.

Tāpat viņš norādīja, ka ir pieaudzis to zādzību skaits, kurās ir iesaistīti skolēni un pusaudži. “Esam novērojuši, ka jaunieši pārsvarā zog dažādus saldumus un patlaban populārās rotaļlietas “Bakugan” un “Beyblade”. Esam arī konstatējuši gadījumus, ka nepilngadīgos paveikt zādzību mudina pilngadīgie draugi vai vecāki, kuri tikmēr stāv ārpus veikala un gaida nozagtās mantas. Šajos gadījumos lielākoties tiek zagtas preces, kuras var ātri realizēt tālāk, piemēram, kafiju,” sacīja “Maxima Latvija” preses sekretārs.

Vienlaikus Andiņš minēja, ka šādos gadījumos pilngadīgie līdzzinātāji kļūdaini uzskata, ka netiks saukti pie atbildības, “jo arī šādos gadījumos, tāpat kā jebkurās citās zādzībās, mēs darām visu iespējamo, lai vainīgās personas tiktu sauktas pie atbildības”.

Savukārt veikalu tīkla “Elvi” franšīzes turētāja “Pārtikas tirdzniecības apvienība” komercdirektore Laila Vārtukapteine aģentūru BNS informēja, ka konkrētu statistiku par zādzībām “Pārtikas tirdzniecības apvienība” neapkopo, jo katrs partneris savā veikalā pats darbojas ar zādzību fiksēšanu un novēršanu. “Taču kopumā tendences ir nemainīgas – zog galvenokārt akcīzes preces, kafiju, šokolādi. Pārtikas preces nav zagļu visvairāk iecienīto preču sarakstā,” teica Vārtukapteine.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+