Kultūra
Literatūra

Veikals “Upe” kļūs par Hardija Lediņa fanu tikšanās vietu 0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 22. janvārī, notiks pirmie Hardija Lediņa gada pasākumi: mūzikas veikalā “Upe” tiks atklāta Hardija Lediņa kafejnīca un māksliniekam veltītu lasījumu cikls “Četri gadalaiki”, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Laikmetīgā centra pārstāve Santa Mičule.

Atvēršanas pasākums turpināsies klubā “Nabaklab” ar eksperimentālām literāri muzikālām performancēm un Margrietas Dreiblates personālizstādes “Aklā zarna” atklāšanu.

Kafejnīcas atvēršanas pasākums sāksies 22. janvārī pulksten 18, Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīcas (NSRD) veltītās interneta platformas pietura.lv izveidotājam Laurim Vorslavam atskaņojot NSRD mūziku un stāstot par pietura.lv. Hardijs Lediņš savas dzīves laikā bija iecienījis mūzikas veikalu “Upe”, ko bieži apmeklēja un kas palīdzēja izplatīt viņa albumus. Tādēļ Hardija Lediņa kafejnīca tieši te darbosies visa gada garumā, kalpojot par pasākumu informācijas centru un tikšanās vietu.

Pulksten 19 sekos lasījumu cikla “Četri gadalaiki” pirmais lasījums – Kristīnes Želves stāstu “Likvidators, Trakā cilvēka brālis” lasīs Liāna Langa, Lauris Vorslavs, Ninuce Leimane un pati autore. Hardija Lediņa darbu un rakstu lasījumu cikls iecerēts ne vien ar nolūku Hardija Lediņa gadā godināt mākslinieka sacerējumus un domas, bet arī kā iegansts sanākt kopā viņa draugiem un mākslas cienītājiem, lai atjaunotu atmiņā asociācijas, ko savulaik izraisījis viņa un Jura Boiko postmodernais, ar žilbinošu humoru un ironiju piesātinātais romāns “ZUN”, raksti par arhitektūru un dzejoļi.

Kristīnes Želves stāsts izvēlēts tādēļ, ka tas dod pilnasinīgu iespaidu par Hardija Lediņa personības pievilcību, domāšanas veidu un apstākļiem, kādos viņš dzīvoja, ģenerējot un dāsni, bieži vien spontāni, daloties ar bezgala daudzām suģestējošām idejām.

Hardijam Lediņam veltītu lasījumu cikls kafejnīcā UPE notiks četros mēnešos, tādēļ tam dots nosaukums “Četri gadalaiki”, ironiski sasaucoties ar popmūzikas statusu ieguvušo Vivaldi populārākā skaņdarba nosaukumu. Idejas autore Liāna Langa norāda, ka “Hardijam, starp citu, baroka mūzika patika, visvairāk angļu komponists Henrijs Pērsels Jautrītes Putniņas izpildījumā, ko nereti klausījāmies, uz Lediņa mājas balkona nododoties vasarīgas grilēšanas priekiem.

Sākot ar 22. janvāri visa gada garumā Hardija Lediņa kafejnīcā būs iespēja baudīt īpašo Hardija Lediņa dzērienu “Dziļo ūdeņu mazie krabīši”, savukārt Nabaklab prezentēs kokteili “Čau, Poliklīnika!”.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Hardija Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās Mākslas centrs, programmas kuratores Solvita Krese un Diāna Popova.

Kultūras programma “Hardija Lediņa gads” tiek finansēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, ABLV Charitable Foundation un Eiropas Komisijas atbalstu.

LA.lv