×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru atzīst par maksātnespējīgu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā šodien atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru “Palink”, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Elīna Zača. Kā ziņots, tiesa “Palink” maksātnespējas lietu ierosināja pēc privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma.

Viņš cesijas ceļā ieguvis no starp “Landekss” un “Palink” 2008.gada 18.septembrī noslēgtā ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu pret “Palink” par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

Kā “Palink” un tās pārstāvji jau iepriekš komentējuši, Rīgas apgabaltiesas lietvedībā atrodas civillieta, kuras gaitā “Landekss” cēlusi prasību par būvdarbu apmaksu, savukārt “Palink” cēlusi pretprasību, lūdzot tiesu konstatēt, ka “Palink” ģenerālbūvuzņēmēja līgumā noteiktajā kārtībā izbeigusi līgumu un ne tikai pilnībā norēķinājusies par visiem līdz līguma izbeigšanai “Landekss” veiktajiem būvdarbiem, bet pat pārmaksājusi, ko apstiprinot “Palink” rīcībā esošais un tiesā iesniegtais eksperta atzinums.

SIA “Palink” iepriekš noliedza maksātspējas problēmas, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja kompānijas pārstāve Madara Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka “Palink” jau kopš 2011.gada sākuma vairākkārt saskāries ar SIA “Landekss” mēģinājumiem ar dažādiem ārpustiesas pasākumiem piespiest samaksāt noteiktas naudas summas.

“”Palink” ir viens no desmit lielākajiem uzņēmumiem Baltijā. Uzņēmumam ir spēcīgi akcionāri, kas nākamo piecu gadu laikā gan Lietuvā, gan Latvijā kopumā uzņēmuma attīstībā paredzējuši investēt 122 miljonus latu. Tas vēlreiz apliecina uzņēmuma maksātspēju un nopietno pozīciju Baltijas tirgū. Mēs iebilstam pret jebkādiem mēģinājumiem nomelnot uzņēmumu, tāpēc izmantosim visus iespējamos tiesiskos līdzekļus, lai panāktu, ka persona, kas iesniegusi pieteikumu par “Palink” maksātnespēju, atbildētu par savu rīcību un atlīdzinātu visu kaitējumu, kas nodarīts uzņēmumam un tā reputācijai,” uzsvēra “Palink” rīkotājdirektore Dace Zundure.

Kā ziņots, SIA “Palink” apgrozījums 2010.gadā bija 73 miljoni latu, kas ir par 65,9% vairāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 44 miljoni latu.

Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies par 62,1% – 2010.gadā “Palink” strādāja ar 3 080 870 latu zaudējumiem, 2009.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 81 30 874 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+