×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. decembris, 2012
Drukāt

Veiks Aglonas bazilikas rekonstrukciju

Foto-LETAFoto-LETA

Aglonas bazilikas rekonstrukciju veiks uzņēmums “Jēkabpils PMK” par 398 tūkstošiem latu, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija.

Uzņēmumam būs jāveic gan skiču un tehniskā projekta izstrāde, gan autoruzraudzība, kā arī būvniecības darbi – Aglonas bazilikas klostera ēkas rekonstrukcija.

Bez “Jēkabpils PMK” konkursā bija pieteikušies divi uzņēmumi “Latgalija” un “Borg”.

Jau vēstīts, ka Aglonas bazilikā plānots veikt vērienīgu rekonstrukciju, tostarp renovēt bazilikas apkures sistēmu. Rekonstrukciju bazilikā iecerēts veikt tās kompleksa sakrālās un mākslinieciskās vērtības saglabāšanai.

Remonta ietvaros Aglonas bazilikā uzstādīs energoefektīvus apkures katlus, nomainīs logus klostera telpās, kā arī veiks iekšdarbus, atjaunojot dekoratīvo krāsojumu un interjeru. Aglonas bazilikas kompleksā arī paredzēts uzstādīt ugunsdrošības signalizāciju un atjaunot elektroinstalāciju.

Aglonas baznīcas atjaunošanas darbi tiek veikti jau kopš 1991.gada.

Katru gadu Aglonas bazilikā uz Jaunavas Marijas svētkiem, kas norisinās 15.augustā, dodas 250‒300 tūkstoši svētceļnieku. Pēdējos gados svētceļnieki ir mērojuši ceļu ne tikai no Latvijas robežas, bet arī no Lietuvas un Baltkrievijas. Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas diena ir gada lielākie katoļu svētki, kad tūkstošiem ticīgo pulcējas, lai izlūgtos Dievmātes žēlastību.

Šā gada budžeta grozījumos Aglonas bazilikas remontam piešķirti 400 tūkstoši latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+