foto -Evija Trifanova/LETA

Veiksme palika “Traktor” pusē, “Dinamo” tiek pie punkta Čeļabinskā 1

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē izbraukumā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Čeļabinskas “Traktor” komandai.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Dinamo” pamatlaika un pagarinājuma beigās bija iespējas izraut uzvaru, turklāt papildlaika pēdējās sekundēs pēc pretinieku kļūdas Ņikita Jevpalovs trāpīja pa vārtu pārliktni. Līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro “bullīšos”, kuros neviens no četriem “Dinamo” hokejistiem savus metienus nerealizēja, komandai ciešot zaudējumu.

Pamatlaikā “Dinamo” labā vārtus guva Lauris Dārziņš, kurš tikai pirms pusotras nedēļas atgriezās laukumā pēc smagas traumas izdziedēšanas. Dārziņš pēc atgriešanās uz ledus piecās spēlēs guvis trīs vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

Rīgas hokejisti maču uzsāka aktīvi, jau spēles pirmajās minūtēs veikdami vairākus bīstamus metienus pa pretinieku vārtiem. Tuvojoties perioda vidum, laukuma saimnieki pārņēma iniciatīvu un arvien vairāk spēlē bija jāiesaistās rīdzinieku vārtsargam Jānim Kalniņam.
Kad hokejisti bija nospēlējuši 12.minūtes, mājinieki atklāja spēles rezultātu. No zilās līnijas spēcīgu raidījumu izpildīja Ivans Višņevskis, kura mesto ripu Kalniņš neredzēja un bija spiests kapitulēt. Četras minūtes pirms perioda beigām aktīvi pretinieku vārtu priekšā nospēlēja Rihards Bukarts, taču “Dinamo” jaunieguvumam neizdevās gūt savus pirmos vārtus KHL.

Trešdaļas beigās “Traktor” iespieda Rīgas “Dinamo” hokejistus aizsardzības zonā, bet viesiem izdevās nosargāt savus vārtus neskartus.
Otrā perioda pirmajā pusē labas iespējas no vārtu priekšas bija jaunajiem uzbrucējiem Frenkam Razgalam un Emīlam Ģēģerim, taču viņiem neizdevās apspēlēt pretinieku vārtsargu Pavelu Francouzu. Gandrīz pusi no spēles komandas iztika bez noraidījumiem līdz otrā perioda desmitajā minūtē Edgars Kulda par pretinieka neatļautu kavēšanu atstāja rīdziniekus mazākumā.

Pēc mazākuma izturēšanas nedaudz vēlāk uz divām minūtēm tika noraidīts arī kanādiešu aizsargs Karls Stolerijs. Šajā mazākumā Brendonam Makmilenam gandrīz izdevās izrauties vienam pret Francouzu, taču viņš tika neatļauti kavēts, un pie pirmā noraidījuma mačā tika arī pretinieki. Kad līdz vairākuma beigām bija palikušas desmit sekundes Dārziņš pēc iepriekšējās nedēļas KHL labākā aizsarga Krišjāņa Rēdliha piespēles panāca 1:1. Otrās trešdaļas noslēgumā “Dinamo” hokejisti izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču iegūt vadību Latvijas komandai neizdevās.

Trešās trešdaļas pirmajā pusē laukumā saimniekoja “Traktor” hokejisti. Perioda piektajā minūtē ripu rīdzinieku vārtos raidīja zviedru uzbrucējs Rikards Jinje, taču kādreizējais “Dinamo” hokejists Pols Šehura vārtsarga laukumā bija traucējis Kalniņu, līdz ar to vārtu guvums netika ieskaitīts. Nedaudz vēlāk, Kalniņam uz brīdi pametot savu posteni, rīdziniekus no droša vārtu zaudējuma glāba Gunārs Skvorcovs, kurš aizslaucīja ripu no tukšo vārtu priekšas.

Arī turpinājumā ripa biežāk uzturējās viesu aizsardzības zonā, bet vienā no pretuzbrukumiem Ģēģeris nonāca viens pret Francouzu, taču latvietis nespēja apstrādāt viņam adresēto piespēli un ripa lidoja nedaudz garām vārtiem. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes, Stolerijs vēlreiz atstāja “Dinamo” mazākumā, kura pašās beigās Makmilens tika pie labas iespējas izraut uzvaru, taču viņa metiens nesasniedza mērķi.

Pagarinājumā K.Rēdlihs atstāja “Dinamo” komandu mazākumā, līdz ar to viesiem bija jāspēlē trijatā pret četriem “Traktor” hokejistiem. Arī šo mazākumu Latvijas komanda izturēja, turklāt arī pagarinājuma beigās bija iespējas izraut uzvaru. Vispirms Mika Indraša raidītā ripa iestrēga Francouza kājsargos, bet pēdējās sekundēs pēc pretinieku kļūas savu vārtu priekšā Ņikita Jevpalovs nonāca viens pret pretinieku vārtsargu, taču viņa mestā ripa trāpīja pa tukšo vārtu pārliktni.

Līdz ar to uzvarētāji tika noskaidroti pēcspēles metienu sērijā, kurā pārāki bija “Traktor” hokejisti. Pirmajos četros mēģinājumos savus metienus nerealizēja Bukarts, Jepalovs, Dārziņš un Indrašis, bet no pretiniekiem izcēlās Vitālijs Kravcovs un Niks Beilens, nodrošinādami mājiniekiem uzvaru.

Kaut Rīgas “Dinamo” ir turnīra pastarīte, tā desmit no pēdējām 14 spēlēm guvusi vismaz punktu, šajā laikā pamatlaikā zaudējot vien abām pagājušās sezonas finālistēm Magņitogorskas “Metallurg” un Sanktpēterburgas SKA, kā arī “Traktor” komandai. Tiesa, paši rīdzinieki pamatlaikā šosezon uzvarējuši vien divas reizes.

Rīgas “Dinamo” piektdien Jekaterinburgā uzsāka četru spēļu izbraukuma sēriju, ar 3:2 pagarinājumā pārspējot “Avtomobilist” komandu, bet nākamajā mačā svētdien Magņitogorskā pēc neveiksmīga sākuma cieta zaudējumu ar rezultātu 2:3 vietējai “Metallurg” vienībai. Tikmēr “Traktor” izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas, iepriekšējā duelī “bullīšos” ar 3:2 uzvarot Čerepovecas “Severstaļ”.
Abas komandas tieši pirms nedēļas Rīgā aizvadīja pirmo savstarpējo maču, kurā “Dinamo” kārtējo reizi nenoturēja vadību un zaudēja ar rezultātu 1:3.