×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

KAUNS. Viss Dievam par godu. “LA” nedēļas apskats (4)

Attēlos: Leonīds Loginovs, Latvijas kuģis "Senators", Alise Semjonova. Foto - LETA. Kolāža - La.lvAttēlos: Leonīds Loginovs, Latvijas kuģis "Senators", Alise Semjonova. Foto - LETA. Kolāža - La.lv

Kauns. Viss Dievam par godu

“Ja jums ir šāda grāmata, ja esat to neziņas dēļ nopirkuši, es jums saku personīgi – izmetiet steidzīgi viņu ārā. Nevis izmetiet, tā ir jāsadedzina. Es to saku kristiešiem, nerunāju par tiem, kas nezina,” tā Latvijas Kristīgajā radio (LKR) raidījuma noslēgumā sacīja diskusijas un radio vadītājs Tālivaldis Tālbergs par mācītāja Jura Rubeņa grāmatu “Viņa un viņš. Mīlestība, attiecības, sekss”.

No trim diskusijas dalībniekiem apspriežamo grāmatu lasījis bija tikai viens, kuram, kā varēja nojaust, nav teoloģiskas izglītības. Diskusijā nebija arī pieaicināts grāmatas autors Juris Rubenis, kuram tādā gadījumā būtu iespēja pamatot tēmu izvēli un risinājumu. Tādēļ apzīmējums “nedēļas kauns” piederas ne tikai par arhaisko aicinājumu dedzināt grāmatu, bet arī par analfabētiski organizēto diskusiju. Raidījuma iznākums? Jura Rubeņa “Viņa un viņš” grāmatnīcās atgriezusies pirktāko izdevumu galvgalī, bet redzama kļuvusi nevienprātība pašu kristiešu vidū. “Kā zināms, visu jau var interpretēt. Arī cīņu “pret” var nosaukt kā cīņu “par”. Mēs cīnāmies par patiesību, par Dievu, par Viņa taisnīgumu, tāpēc esam gatavi otru vispirms pamācīt, tad norāt, tad ietekmēt psiholoģiski, pēc tam tiek kurti sārti, ierīkoti inkvizīcijas moku kambari, rīkoti terora akti. Viss Dievam par godu,” pēc raidījuma rakstīja žurnālists Aidis Tomsons “Vēstis Adventistiem” blogā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pirms pāris gadiem,taisot mājās remontu, sadedzināju daudzas padomju laika grāmatas, kurās bija klaji meli un padomju propaganda. Pēc avīzes veidotāju viedokļa esmu arhaiska tumsone, bet klajus melus negribējās glabāt grāmatplauktā. Tas, ko sludina Rubenis nav Bībeles mācība. Tāpēc kauns Jums “Latvijas Avīzes” veidotāji, ka skrienat pakaļ pūlim, pat nesaprotot lietas būtību. Vilšanās “Latvijas Avīzē”.

  2. Cien., akvai un totak, parādietu vienu LR pilsētu, kapsētu, vispār jebko no visa, kur dzīvojam, ko lietojam, par ko moralizējam utt., kas nav ienācies, cēlies, radīts, celts, pateicoties kristietībai? Uz kādiem pamatiem celta mūsu politiskā valsts? Uz pagānu kapu kalniņiem? Dedzināja un slepkavoja ne tikai vācu katoļi, bet arī sarkanie strēlnieki, pateicoties kuriem tika svinēta boļševiku uzvara. Ja “īsts” letiņš, tad ne tikai “īsts” pagāns, kā jūs, bet arī īsts boļševiks. Ja esam pateicīgi par savu valsti, tad ik gadu 9.maijā ziedi un vaiņagi būt jāliek arī pie Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā, jo boļševiki ar Ļeņinu priekšgalā mūsu valstija atļāva būt tikai tāpēc, ka mūsu bezbailgie streļķi uz asiņu upēm palīdzēja likt pamatus boļševiku impērijai. Tad būs taisnīgi gan pret kristiešiem, kuru kultūras sekas ir viss, kas mums ir, gan boļševikiem, kuriem varam pateikties par savu valsti.

  3. Par ko cilvēki brīnās.Derētu atcerēties ,kā kristietība šeit ienāca .Postīja latviešu svētvietas ,dedzināja un slepkavoja tos,kuri nepaklļāvās.Tālbergs to atjaunos.

Draugiem Facebook Twitter Google+