×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Veiksme uzsmaidīja trijiem

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Trīs “Latvijas Avīzes”  un žurnāla “Praktiskais Latvietis” abonētāji – Augusts Kļava, Ilga Bite un Andris Grieze – saņēma atpakaļ naudas summu, par kādu bija pasūtījuši šos preses izdevumus internetā.

Abonēšanas centrs “Diena” kā ik gadus preses izdevumu abonētājiem internetā rīkoja loteriju “Abonē bez maksas”. Tajā piedalījās visi tie, kuri no 2013. gada 1. novembra līdz 31. decembrim bija pasūtījuši preses izdevumus interneta abonēšanas vietnē abone.lv. Katram no 200 abonentiem bija iespēja saņemt atpakaļ naudu tādā apmērā, par kādu viņš bija pasūtījis izvēlētos preses izdevumus. Loterijā veiksme uzsmaidīja 30 preses cienītājiem, tostarp arī trīs “LA” un “Praktiskā Latvieša” lasītājiem.

“Man nekad agrāk loterijās nebija veicies,” ar prieku atzīst Augusts Kļava no Lapmežciema. Viņš ir viens no uzvarētājiem, kurš jau saņēmis vinnētos 157,44 eiro. Tā ir summa, kuru viņš samaksāja un tagad atguva, abonējot “LA” un žurnālu “Praktiskais Latvietis” visam 2014. gadam. A. Kļava: “Kāpēc cirst sunim asti pa mazam gabaliņam – abonēt pa mēnešiem, ja visu var samaksāt vienā reizē! Turklāt nav nekāda prieka finansēt svešzemju bankas, katru reizi tām noskaitot komisijas maksu!” Ar datoru Augusts, kuram jau 82. dzīves gads, lielos draugos neesot. Tāpēc abus preses izdevumus internetā pasūtījis mazdēls, kurš šobrīd izglītojas Liepājas Jūras koledžā. Puisis tāpat kā vectēvs savu dzīvi iecerējis saistīt ar jūru.

A. Kļava “Latvijas Avīzi” lasa jau ilgus gadus, kopš pirmā numura, kad tā vēl saucās “Lauku Avīze”. Toties “Praktisko Latvieti” abonē tikai otro gadu, jo iepriekš pastkastītē vienmēr bijis “Mājas Viesis”. Tad izvēle kritusi par labu “PL”, kas esot praktiskāks, sadzīvē noderīgāks. Tur ir gan juridiskie jautājumi, gan dārzkopība un puķu audzēšana, gan padomi ēdienu gatavošanā un dzīvokļa remontam. Savukārt “LA” patīkot Voldemāra Krustiņa komentāri, Ērika Oša karikatūras, bet vēstures fakts otrajā lappusē atgādina par nozīmīgiem tuvākas un tālākas pagātnes notikumiem. “Avīze ir paliekoša lieta. Ja kas interesē, to lappusi noliec, saglabā. Es tā noliku rakstu, kurā skaidrots par šā gada nodokļiem. Ja vajag, jebkurā mirklī varu ieskatīties,” teic lasītājs.

Laikrakstu pastnieks tagad atvedot ap pulksten deviņiem no rīta. Taču lasīšanai varot pievērsties tikai vakarā, kad apdarīti dienas darbi. Neskatoties uz cienījamo vecumu, Augusts vēl nesen gāja jūrā. Viņam ir savas laivas, stāvvadi zvejai, un sezonas laikā viņš piedāvā darbu diviem trim cilvēkiem. Pirms trim gadiem piedzīvoja sirds operāciju, un tagad, kā pats smejas, komandē no krasta. Kad pajautāju, kuru zivi pats zvejas vīrs uzskata par visgardāko, atbilde ir īsa – visas, kas garšīgi pagatavotas. Vienalga, bute, reņģe, menca vai lucītis, tomēr Baltijas lasis, sevišķi vasarā, kad tas ir ļoti trekns, ne ar ko nav aizstājams. Apber ar sāli plānu šķēlīti un uz baltmaizes ar sviestu, klāt vēl kafija – kas var būt labāks, nosaka kādreizējais jūras braucējs, 25 gadus kapteinis un cītīgs “LA” lasītājs Augusts Kļava.

“Mums vinnests loterijā bija patīkama ziņa,” atzīst Arnis Rutkis. Viņš savai mammai Ilgai Bitei visam gadam pasūtīja žurnālu “Praktiskais Latvietis”. Žurnāls esot iecienīts jau gadiem ilgi, patīkot, ka padomi tiek sniegti, izmantojot konkrētas situācijas un piemērus no dzīves. “Kad saņēmām ziņu par veiksmi loterijā, visa nedēļa pagāja patīkamā, pozitīvā noskaņā,” teic Arnis.

Savukārt Anita Grieze saviem vecākiem Andrim un Lidijai Griezēm abonēja “Latvijas Avīzi” pusgadam. Bijusi pie automašīnas stūres, kad piezvanīja un pateica par laimestu abonēšanas centra “Diena” rīkotajā loterijā. Tas tik bijis pārsteigums! Anita Grieze: “Man bija ļoti patīkami šo balvu – atpakaļ saņemtos apmēram 58 eiro – nodot saviem vecākiem. Tā viņiem bija kā papildu dāvana pie jau agrāk saņemtā “LA” sienas kalendāra un brīnišķīgās grāmatas “Naudas laiki Latvijā”.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+