×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2013
Drukāt

Veiksmi basketbola eksāmenā!

liene_jk2

Latvijas dāmu basketbola izlase rīt piekto reizi startēs Eiropas čempionāta finālturnīrā. Finālturnīrs notiks piecās Francijas pilsētās. Latvietes to sāks Trelazē, kur C grupas turnīrā sacentīsies ar mājiniecēm, Lielbritānijas un Serbijas basketbolistēm.

 

Trelazē savu turnīru izspēlēs arī D grupa – Lietuvas, Baltkrievijas, Čehijas un Horvātijas izlases. Trīs labākās komandas no abām grupām finālturnīru turpinās otrā posma F grupā, no 19. līdz 23. jūnijam cīnoties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet abām vājākajām jau 18. jūnijā būs jādodas mājās.

Latvijas izlase Francijā ieradusies ar sešām finālturnīru debitantēm, ar centimetru ziņā īsāko komandu, taču lielā apņēmībā šos trūkumus novērst ar cīņassparu. “Pēdējās pārbaudes spēlēs sajutām īsto vienotas komandas garu un esam gatavas Francijā iet soli pa solim, lai tiektos pēc augstiem mērķiem. Kopš maija sākuma padarīts labs darbs. Paldies visām meitenēm, kuras jau no pirmās dienas centās, lai cīņas sparu padarītu vēl stiprāku. Pārbaudes spēles apliecināja, ka mēs nekad nepadodamies. Cīnīsimies par maksimumu,” komandas kapteine Liene Jansone apņēmusies Jāņus sagaidīt Francijā.

Desmit pārbaudes spēlēs mūsējās izcīnīja septiņas uzvaras, pārsteidzot ne vien pesimistus, bet arī komandas trenerus. Tiesa, Francijā viss būs jāsāk no nulles ar pavisam citādām emocijām un atbildību. Meitenes nerunā par komandai izvirzītajiem uzdevumiem, taču tie ir nojaušami – vispirms jātiek otrajā posmā. Turnīra saimnieces Francijas basketbolistes ir čempionāta favorītes, uzvarējušas visās pārbaudes spēlēs un vienīgās no 16 fināla komandām par mērķi izvirzījušas titula izcīnīšanu. Serbijas izlasē ir augstas raudzes spēlētājas, ieskaitot Inesi Ajanoviču, kura nesen Cēsu komandā kļuva par Latvijas čempioni. Taču cāļus skaitīsim pirmdienas pievakarē. Lielbritānijas izlase ir mūsējo galvenā konkurente cīņā par trešo vietu grupā, tādēļ svētdienas spēli pret to daudzi uzskata par izšķirošo. Tomēr Latvijas izlase uz Trelazē devās ar pārliecību, ka šis nav vienas spēles turnīrs – jācīnās pret visām komandām.

“Izlases kodols ar pareizo attieksmi var sa­sniegt labus rezultātus,” uzskata valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips. “Visas trīs mūsu pirmās pretinieces iecienījušas asu spēka spēli, kā arī spēlē viena pret vienu. Svarīgi būs nesapelnīt liekas piezīmes. Gan Francijas, gan Serbijas komandā ir vairākas Eirolīgā spēlējušas basketbolistes, Lielbritānijas izlasei pievienojās Džoanna Līdema ar pieredzi augstākā līmeņa mačos. Bet arī mums rezervē ir šis tas, ko neesam atklājuši pārbaudes spēlēs.”

 

BASKETBOLS. EIROPAS ČEMPIONĀTS

LATVIJAS IZLASE

Elīna Babkina, Anda Eibele, Kristīne Kārkliņa, Ieva Krastiņa, Kitija Laksa, Anete Horelika, Zane Jākobsone, Dita Liepkalne, Liene Jansone, Anete Šteinberga, Aija Brumermane, Līga Šurkusa.

Spēles C grupā: 15. jūnijā Latvija – Francija (22.00 pēc Rīgas laika), 16. jūnijā Latvija – Lielbritānija (16.00), 17. jūnijā Latvija – Serbija (16.00).

A grupa: Turcija, Slovākija, Melnkalne, Ukraina. B grupa: Krievija, Spānija, Zviedrija, Itālija. D grupa: Čehija, Baltkrievija, Lietuva, Horvātija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+