Praktiski
Manas tiesības

Veiksmīga ceļojuma atslēga – laba viesnīca0

Viena no veiksmīga ceļojuma atslēgām ir laba viesnīca – tāda, kas ne tikai atbilst ceļojuma budžetam, bet ļauj aizmirst ikdienas rūpes un pilnībā izbaudīt atpūtu un piedzīvojumus. Kam pievērst uzmanību, lai izvēlēto naktsmītni varētu saukt par labu naktsmītni?

1. Viesnīcas standarts vs. apartamentu individualitāte
Viesnīcas priekšrocība ir noteikts standarts, līdz ar to mazāka iespēja saņemt negaidītus pārsteigumus. Viesnīcas visbiežāk nodrošina iespēju reģistrēties 24/7. Savukārt, izvēloties apartamentus – pilnībā aprīkotu dzīvokli vai privātmāju, daudzas lietas ir atkarīgas no mājokļa saimnieka personības. Ar mājokļa īpašnieku jāvienojas par precīzu tikšanās laiku atslēgu saņemšanai. Ja galamērķī plānojat ierasties vēlu, atrast piemērotus apartamentus var būt ļoti sarežģīti.

2. Ko dod pastāvīgā klienta statuss?
Mūsdienās naktsmītnes iespējams rezervēt gan tieši – viesnīcu elektroniskajās platformās, gan izmantojot starptautiskās rezervācijas sistēmas. Ja ceļojat regulāri, iespējams, esat kāda viesnīcu tīkla klients un saņemat pastāvīgā klienta atlaides. Citos gadījumos ieteicams izmantot starptautiskās rezervācijas sistēmas, jo tajās vienuviet pieejams plašs piedāvājumu klāsts, atlaižu akcijas un reālu ceļotāju atsauksmes. Ja ceļojat bieži, arī starptautiskās rezervācijas sistēmas nodrošina dažādus speciālos piedāvājumus pastāvīgajiem klientiem.

3. Kad un kā maksāt? Kad un kā atcelt?

Rezervējot viesnīcu, svarīgi pievērst uzmanību rezervācijas apmaksas un atcelšanas nosacījumiem. Tie viesnīcām ir atšķirīgi. Ir gadījumi, kad apmaksa jāveic tikai pēc ierašanās un atcelt iespējams pat pēdējā dienā pirms rezervētā datumu. Taču citos gadījumos var nākties rezervāciju apmaksāt uzreiz, lai gan atcelšanas datums vēl tālu. Tādos gadījumos drošāk rezervēt viesnīcu, izmantojot kādu no starptautiskajām rezervācijas sistēmām. Norēķinoties ar BlueOrange maksājuma karti par naktsmājām Booking.com sistēmā, var atgūt līdz 5% no cenas.

4. Mīti par dārgajām cenām vecpilsētās
Liela daļa ceļotāju naktsmītnes izvēlas, savu viesnīcu rezervācijas sistēmā meklējot pēc cenas. Visbiežāk naktsmītnes pilsētas centrā, īpaši vecpilsētā, ir dārgākas. Tomēr budžeta ceļotājiem ieteicams naktsmītni izvēlēties, vērtējot ne tikai viesnīcas cenu, bet arī izmaksas, kas saistītas ar pārvietošanos pilsētā jeb, citiem vārdiem sakot, jau sākotnēji izvērtēt ceļojuma plānus galamērķī kopumā. Piemēram, ja dienas laikā plānota pilsētas apskate vai iepirkšanās, kam seko neliela atpūta viesnīcā un izklaides vakarā, vēlams izpētīt arī sabiedriskā transporta un taksometra pakalpojumu cenas pilsētā. Var gadīties, ka lētākai nomales viesnīcas cenai pieskaitot transporta izmaksas, kopējie izdevumi atbilst cenai par viesnīcu vecpilsētā ar balkonu un panorāmas skatu.

5. Autonomas un autostāvvietas pieejamība jāprecizē

Ja ceļojuma laikā plānots apskatīt vairākas pilsētas vai piepilsētas rajonus, būtisks kritērijs ir autonomas un autostāvvietas pieejamība un cena. Viesnīcas var gan iznomāt savus auto, gan palīdzēt veikt rezervāciju autonomas uzņēmumos. Ar BlueOrange norēķinu karti auto nomai var iegūt līdz pat 15% atlaidi. Savukārt viesnīcas sniegto informāciju par autostāvvietas pieejamību vienmēr vēlams precizēt. Izšķir vairāku veidu viesnīcas: naktsmītnes bez autostāvvietas, ar garantētu bezmaksas autostāvvietu, ar garantētu maksas autostāvvietu, ar iespēju atstāt automašīnu publiskā autostāvvietā uz ielas. Viesnīcas autostāvvieta var atrasties gan pie viesnīcas, gan vairāku kilometru attālumā, īpaši gadījumā, ja naktsmītne atrodas pilsētas centrā vai vecpilsētā. Savukārt, ja viesnīca piedāvā publisku stāvvietu uz ielas, jārēķinās, ka tajā vienkārši var nebūt brīvu vietu.

6. Reālu ceļotāju atsauksmes kā padomdevējs
Pirms naktsmītnes rezervēšanas ieteicams izlasīt citu reālu ceļotāju atsauksmes. Tās pieejamas visās viesnīcu rezervēšanas sistēmās. Tomēr pašu viesnīcu uzturētajās e-platformās tās var būt rediģētas, anonīmās vietnēs tās var būt konkurentu vadītas, kamēr starptautiskajās rezervācijas sistēmās atsauksmes tiešām ir atstājuši reāli ceļotāji. Atsauksmes atklāj viesnīcas trūkumus, un līdz ar to palīdz ceļotājam pieņemt lēmumu. Daudzi ceļotāji atzīst, ka izvēloties apartamentus, atsauksmēs lielu uzmanību pievērš tieši mājokļa saimnieka personībai – cik atsaucīgs, kā tur vārdu, kādus papildu pakalpojumus nodrošina u.tml.

7. Neticiet tikai bildēm, lasiet aprakstus!
Izvēloties naktsmītni, vēlams nepaļauties tikai uz pievienotajās fotogrāfijās redzamo. Vēlams kārtīgi izlasīt arī naktsmītnes iespēju aprakstu – pretējā gadījumā vēlāk var atklāties, ka fotogrāfijā redzamā mājīgā istaba realitātē ir ļoti maza un neatbilst gaidītajam. Rezervējot naktsmītni, vēlams pievērst uzmanību ne tikai istabas cenai, bet kopējām izmaksām. Numura cenai papildus var nākties maksāt arī speciālu uzkopšanas maksu, nodevas, drošības naudu u.tml.

LA.lv