×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Veiksmīgā mūsdienu Pelnrušķīte. Žaklīnai Kenedijai – 85

Foto: scanpixFoto: scanpix

Jau kopš mazotnes viņai bija iegalvots, kas ir un kas nav jādara īstai lēdijai. No vienas puses tas, protams, ir īsais stervoloģijas kurss, no otras – tās bija patiešām noderīgas un izmantojamas zināšanas. Katrā ziņā viņa mācēja būt savaldīga. Viņa visas emocijas paturēja sevī, pat vistuvākie ļaudis lāga nespēja uzminēt, ko viņa konkrētajā mirklī patiesībā domā. Citiem cilvēkiem, kuri bija sabiedriski, impulsīvi un pat eksplozīvi, piemēram, viņas pirmais vīrs Džons Kenedijs, to bija grūti ne tikai saprast, bet arī paciest…

Bērnība

Žurnāls “Planētas Noslēpumi” raksta, ka Žaklīna Lī Buvjē dzimusi pirms 85 gadiem – 1929. gada 28. jūlijā un mietpilsoniskajā vidē patiešām var lepoties ar saviem senčiem, kas pieskaitāmi vissenākajiem amerikāņu sabiedrības aristokrātijas aprindām, kurās ietilpst, piemēram, Vanderbildi, Rokfelleri un Diponi.

Tiesa, bērnība viņai nebija gluži rožaina. Vecāki Dženeta un Džeks Buvjē agri izšķīrās. Tēvs bija mundrs, dzīvespriecīgs un visa labā, ko spēj dot sieviete, neslēpts cienītājs. Kuplo, tumšo matu un plašās dvēseles dēļ viņu dēvēja par “Melno Šeihu”. Par šķiršanos no atturīgās sievas viņš daudz nesēroja. Savukārt par nošķirtību no meitām Žaklīnas un Kerolainas gan viņš skuma. Viņas tēvs nepameta: apmaksāja mācības dārgā Čapinas privātskolā, pirka ponijus, smaržas un visa veida niekus. Meitenes dievināja savu tēvu un dažkārt atklāti pauda neizpratni: ak, kāpēc gan mamma nav izdarījusi visu iespējamo, lai saglābtu laulību? Iespējams, tā arī bija viena no Žaklīnas mācībām visai viņas dzīvei, proti, kā nevajag darīt, lai pilnībā nesabojātu dzīvi sev pašai un saviem bērniem.

Māte drīz atkal apprecējās – ar Hjū Očinklosu, kurš nodrošināja gan viņai, gan viņas meitām no pirmās laulības salīdzinoši ērtu dzīvošanu. Očinklosu tuvs radinieks Gors Vidāls atceras, ka ne viņam, ne abām Buvjē meitenēm praktiski nekad nebija naudas, taču cilvēkiem nezin kāpēc radās gluži pretējs iespaids. Jāatzīst, šajā aspektā Očinklosam patiešām piemita talants.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+