×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Veiksmīgākais eksporta iesācējs – florbola ekipējuma ražotājs


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ik gadu izceļ labākos pašmāju ražojumu eksportētājus. Šogad Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā” pasniegta Cēsu kokapstrādes uzņēmumam “Staļi”. Bet šā gada Sprīdīša balvas ieguvējs ir SIA “Blindsave”, kas izgatavo florbola vārtsargu inventāru.


LTRK Eksporta padomes priekšsēdētājs Normunds Bergs apliecina, ka uzņēmums “Staļi” par vislabāko atzīts tāpēc, ka pārliecinoši spējis pārvarēt saimniecisko krīzi, pārstāvēdams vienlaikus divas no krīzē vissmagāk cietušajām nozarēm – būvmateriālu ražošanu un kokapstrādi. Savukārt uzņēmums “Blindsave” piecu nesen izveidoto uzņēmumu konkurencē, pēc LTRK pārstāvja domām, uzvarējis tāpēc, ka iemanījies vislabāk reklamēt un pārdot savus ražojumus pircējiem.

Uzņēmuma “Staļi” eksporta vadītājs Imants Nikolājevs atzīst, ka LTRK atzinība viņam ir pārsteigums, kaut arī neesot noliedzams, ka jau divdesmit gadus uzņēmums strādā sekmīgi un ir pamanīts un pieprasīts daudzās pasaules valstīs.

Uzņēmuma “Blindsave” līdzīpašnieks Andis Blinds stāsta, ka citi jaunie pašmāju uzņēmumi – konkursa dalībnieki, iespējams, ir guvuši pat lielākus panākumus savu ražojumu eksportā. “Tāpēc šo Sprīdīša lāpstu uztveru kā pirmo lielāko atzinību mums, vēl pavisam zaļiem iesācējiem,” viņš piebilst.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš vēsta, ka sadarbībā ar uzņēmumiem “Gateway Baltic”, “MATKA” un “DDB” noskaidroti simt pazīstamākie Latvijas eksporta zīmoli, kas veido Latvijas tēlu pasaulē.

Četrdesmit septiņi uzņēmumi no labāko simta bija pārstāvēti arī pasākumā “Eksporta diena 2013”, saņemot LTRK goda rakstus par ieguldījumu Latvijas eksporta veicināšanā. Starp goda rakstu saņēmējiem bija arī koncerna “Latvijas dzelzceļš” meitas uzņēmums “LDz Cargo”, kas nodarbojas ar kravu pārvadājumiem no austrumu kaimiņvalstīm uz Rietumeiropu, pārtikas ražošanas uzņēmums “Dobeles dzirnavnieks”, “Līgatnes papīrfabrika”, sveču ražotājs “Baltic Candles” un citi Latvijas uzņēmumi.

No šā simtnieka 19. jūnijā LTRK kopā ar sadarbības partneriem izraudzīs 25 vislabākos, kuriem piešķirs titulu “The Red Jackets” (sarkanās žaketes).

 

Uzvarētāji

SIA “Staļi”

Pirms divdesmit gadiem dibinātais pašmāju uzņēmums ir labi pazīstams daudzās Eiropas valstīs – ar līmēto kokmateriālu eksportu tas nodarbojas kopš 1995. gada, desmit gadu laikā iegūdams Eiropas lielākā uzņēmuma slavu. Pašlaik uzņēmumā izmanto vietējo koksni gan līmēto kokmateriālu – brusu un plātņu –, gan logu un durvju izgatavošanā. Cēsnieku ražotie koka logi, ārējās un iekštelpu durvis ir ļoti pieprasītas ārzemēs. Ražošana uzņēmumā organizēta tā, ka koksnes pārpalikumu nav – skaidas tiek sapresētas granulās, kuras izmanto apkurē. Pašlaik uzņēmumā strādā vairāk nekā 300 darbinieku.

SIA “Blindsave”

SIA “Blindsave” dibināts 2012. gadā un, iespējams, pašlaik ir vienīgais ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, kurš pievērsies moderna florbola vārtsargu aprīkojuma izstrādei un ražošanai. Tā līdzīpašnieks ir Andis Blinds – sporta pasaulē labi pazīstams florbola vārtsargs, kurš spēlējis komandās “FK Rīga”, “Latvijas Avīze”, “Talsi/Triobet” un “RTU/Inspecta” Latvijas čempionātā izcīnījis visas iespējamās medaļas. Vairākkārt piedalījies Eiropas Čempionvienību kausa izcīņas turnīros. Piecas reizes viņš Latvijas čempionātā atzīts par labāko vārtsargu un iekļauts simboliskajā izlasē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+