Latvijā
Rīga

Veikta vērienīga taksometru pārbaude; aina nav iepriecinoša 16


Foto: Timurs Subhankulovs
Foto: Timurs Subhankulovs
Foto: Timurs Subhankulovs

Rīgas pašvaldības policija (RPP) pēdējā mēneša laikā veikusi 50 kontrolbraucienus ar dažādu pārvadātāju taksometriem. Aina nav iepriecinoša, jo tikai deviņos no tiem pārkāpumi netika konstatēti, informēja RPP.

RPP norāda, ka par visbiežāko pārkāpumu konstatēta darījuma apliecinoša dokumenta neizsniegšana, proti, 35 gadījumos vadītājs pēc brauciena neizsniedza čeku. Četros kontrolbraucienos konstatēta taksometros nepieciešamo aprīkojumu nenodrošināšana. Trijos gadījumos nebija nodrošināta iespēja taksometrā veikt bezskaidras taksometra naudas norēķinus ar bankas maksājumu kartēm. Savukārt divos kontrolbraucienos tika noteikta nepareiza pārvadājuma samaksa, kā arī konstatēti vēl citi pārkāpumi. Kopā 41 taksists veicis 51 pārkāpumu.

Papildus izsaucot taksometru caur mobilo aplikāciju tika konstatēts viens pārvadātājs, kurš veica pasažieru pārvadājumus bez Rīgas domes izsniegtas licences ar transportlīdzekli, kurš nav reģistrēts kā taksometrs, tādējādi izdarot pārkāpumu, par ko piemērojama transportlīdzekļa konfiskācija.

RPP daļā no konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākusi administratīvā pārkāpuma lietvedības, savukārt par citiem pārkāpumiem lietas materiāli tiks nosūtīti pēc piekritības gan Valsts ieņēmumu dienestam, gan citām tiesībsargājošajām iestādēm.

Saistītie raksti
LA.lv